Kaarel Välb. Foto: Siim Solman, AVIS UTILITAS Rapla Facebook

AVIS UTILITAS Rapla keeras lähikonkurendi uue täienduse hiilgemängu toel kummuli

23.10.2021

Kodupubliku toetus kandis AVIS UTILITAS Rapla Paf Eesti – Läti korvpalliliigas võidule Valmiera meeskonna üle.

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas teise järjestikuse võidu saanud AVIS UTILITAS Rapla asus turniiritabelis 9. ja Valmiera Glass VIA kohal. Rapla särgis debüüdi teinud 206 cm pikkune Demajeo Wiggins pani kodupubliku rõkkama juba avaminutitest saati, visates võõrustajate esimesest 21 punktist 11.

24:14 algedu saanud raplakad lubasid külalistel paraku avaveerandi lõpetada 8:0 spurdiga. Midagi ei otsustatud ka tihedas rebimises kulgenud teisel perioodil, seis oli 48:46.

Kolmanda veerandi keskpaigas õnnestus kodumeeskonnal seisult 55:54  ette võtta 8:0 spurt, otsustava perioodi eel oldi ees 67:62. Punasärgid tegid nelja ja poole minutiga 16:3 spurdi, mis külaliste vastupanu kustutas.

Kodupubliku rõõmuks paistis lõpuveerandil teist kohtumist järjest silma Rapla Korvpallikooli 17-aastane kasvandik Kaarel Välb, kelle ennastsalgav vaheltlõige meeskonnakaaslase Mc Gilli pealtpanekuni viis. Tabelisse kanti võit 93:77.

PEATREENER KIITIS KODUPUBLIKUT

AVIS UTILITAS Rapla peatreener Lluis Riera tõstis esile meeskonna võistluslikkust nii päev-päevalt treenides kui ka täna mängides, hooaja eel kogetud tagasilöökidest ja kaaslaste vigastada saamistest ollakse vaimselt üle.

"Me alles ehitame oma rünnakusüsteemi," rääkis Riera. "Sujuv koostöö kujuneb järgmistel nädalatel. Täna polnud meie rünnak teatud momentidel piisavalt kindel. Kuid tänu tugevale kaitsele teisel poolajal saatis meid edu."

AVIS UTILITAS Raplaga äsja liitunud USA keskmängija Wiggins kohanes kaaslastega üllatavalt ruttu.

Riera sõnul tahab Wiggins väga mängukaaslasi tundma õppida, kuid kohanemisprotsess võtab aega nii tal kui ka meeskonnal.

"Meeskonda kannustas võidunälg ja pealtvaatajad utsitasid meid kogu mängu takka, eriti kehvadel momentidel. Tänu publiku toetusele tunneme end kodusaalis mängides väga hästi. Meil on fännidega hea side," lausus Riera.

AVIS UTILITAS RAPLA – VALMIERA GLASS VIA
93:77

SEISU ARENG
1. veerand 24:22, 2. veerand 48:46, 3. veerand 67:62, 4. veerand 93:77.

PUNKTID
Wiggins 28 (2 p 9/10, vv 10/15), Rickey Mc Gill 23 (2 p 7/11, 3 p 2/4, vv 3/4), Sven Kaldre 14 (2 p 1/2, 3 p 4/11) – Jānis Kaufmanis 14 (2 p 4/8, 3 p 1/6, vv 3/4), Jānis Engers 12 (2 p 1/3, 3 p 2/3, vv 4/5).

LAUAPALLID
34 – 40. Jamaure Gregg 11, Wiggins 9 – Ervīns Jonāts 10, Valters Liepiņš 9.

SÖÖDUD
27 – 22. Mc Gill 11, Markus Ruubel 5, Kaldre 4 – Liepiņš 6, Kaufmanis ja Ricards Greitāns 4.

MUUD ARVUD
Valmiera vahetusmängijad pakkusid oma meeskonnale suuremat tuge (40:18).

MIDAGI ERILIST
Uue koduklubi eest suurepärase etteaste pakkunud Wigginsi efektiivsusnäitaja oli koguni 49! Tema saak 34 minutiga oli 28 punkti, 9 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 4 vaheltlõiget.