Mihkel Kirves. Foto: Hendrik Osula, Pärnu Sadam Facebook

Mihkel Kirves tüüris Pärnu Sadama kaalukale võidule Riia VEF-i üle

16.10.2021
Paf Eesti – Läti korvpalliliigas teenis Pärnu Sadam pingelise lahingu järel väga magusa võidu võõrustaja Riia VEF-i üle.
Avaveerandil endale 29 (23:29) punkti visata lubanud pärnakad vastasid teisel perioodil omakorda 34 silmaga (34:23), mis neile poolaja pausiks võõrustajate ees viiepunktilise edu andis.

Üleplatsimees oli Pärnu Sadama kapten Mihkel Kirves, kes tegi võimsa kaksikduubli.

RIIA VEF – PÄRNU SADAM

SEISU ARENG
1. veerand 29:23, 2. veerand 52:57, 3. veerand 68:75, 4. veerand 92:95.

PUNKTID
Kristers Zoriks 23 (2 p 2/4, 3 p 6/9, vv 1/2), Māris Gulbis 16 (3 p 5/5, vv 1/1), Devondrick Walker 12 (3 p 4/8) – Mihkel Kirves 26 (2 p 9/12, 3 p 2/4, vv 2/4), Kasey Hill 20 (2 p 8/15, vv 4/4), Andris Misters 13 (2 p 3/6, 3 p 2/4, vv 1/1).

LAUAPALLID
39 – 38. Alexander Madsen 7, Artis Ate 6, Iļja Gromovs 5 – Kirves 11, Misters 5.

SÖÖDUD
23 – 21. Zoriks 7, Ate 6 – Hill 6, Artūras Valeika 4.

MUUD ARVUD
Pärnakad tegid 8 pallikaotust, VEF patustas 15 korda.

LÕPUHEITLUS
Veel 7 minutit enne lõpusireeni juhtis Pärnu Sadam 8 punktiga, kuid juba poolteist minutit hiljem oli vahe vaid 3 silma. Seejärel haaras ohjad pärnakate tagamees Siim-Markus Post, kelle kahe järjestikuse õnnestumise tulemusena külalised taas kergemalt hingata võisid.

Mängukellale oli jäänud veel pisut üle kahe ja poole minuti, kui Madseni vabavisetest VEF vaid punkti kaugusele pääses. Heiko Rannula hoolealustel olid vastused olemas – keskpositsioonilt tabas Robert Valge ning kaare tagant Misters.

VEF ei kavatsenud kapituleerida ning kogu kohtumise heas hoos olnud Zoriks sopsas 12 sekundit enne sireeni eemalt, mis riialased 3 punkti kaugusele tõi.

Seejärel Posti vabaviskejoonele saatnud ning taas Zoriksi käe läbi skoori kasvatanud lätlased omasid veel võimalust kohtumine lisaajale viia, kuid täiesti vabalt viskele pääsenud Walker ei suutnud palli korvi toimetada.