Tanel Kurbas

TÜ/Rock juhib finaalseeriat 2-1

18.05.2015

Alexela Korvpalli Meistriliiga kolmandas finaalkohtumises alistas TÜ/Rock taas Kalev/Cramo tulemusega 77:66 ning läks finaalseeriat 2-1 juhtima.

Kohtumist alustas paremini Kalev, kes sai kiirelt oma mängu käima, minnes 9:0 juhtima. Ei läinud kaua kuni ka TÜ/Rock sai oma rünnakukindluse ning esimese veerandaja järel oligi seis tasakaalustunud ja minimaalne eduseis Kalev/Cramol 18:17. Teisel neljandikul käisid juhtohjad mitu korda ühe meeskonna käest teise kätte. Kumbki ei suutnud initsiatiivi endale haarata. Poolaja järel oli siiski peal Kalev, seisuks 31:30.

Tartu peatreener Gert Kullamäe leidis end täna uudselt kohalt: „Olime natukene pehmed alguses, sai toonitatud, et nad tulevad väga agressiivselt peale. Finaalis loevad sellised pisikesed asjad, võtsin kiirelt time-out’i ka. Mida minut edasi, seda rohkem tuli elu sisse. Harjumatu on olla sellises seisus, kuid peame hakkama saama.“

Teisel poolajal kasvatasid kalevlased alustuseks oma eduseisu 6-punktiliseks. Seejärel aga ei leitud enam loogilisi lahendusi, vaid Rock haaras kohtumise oma kontrolli alla ja enne otsustavat kümmet minutit oli seis viigiline 47:47. Viimane veerandaeg oli juba tartlaste pidu. Tartu mängijad läksid hoogu kaugviskejoone tagant, tabades järjepanu olulisi korve. Kalevlased küll püüdsid veel mängu pööret tuua, kuid tulutult. Rock võitis valitseva Eesti meistri 77:66 ning läks nelja võiduni peetavat finaalseeriat 2:1 juhtima.

„Täna see mäng ise oli hoopis kvaliteetsem ja lõbusam rahval vaadata. Okei, vahe jäi küll 10 punkti, kuid see pinge oli täiesti finaalivääriline. Oli üks ees, teine ees, selline tüüpiline finaal Rocki ja Kalevi vahel. Selge on see, et meie peame midagi muutma. Selge see, et kolmeste protsent on olnud nii,“ sõnas Kalevi peatreener Alar Varrak pärast 1:2 kaotusseisu jäämist Delfi TV-le.

Tartlaste resultatiivseim oli 19 punkti visanud ja 10 lauapalli võtnud Tanel Kurbas. Teda toetasid Gert Dorbek 11 ning Tanel Sokk ja Janar Talts 10 silmaga. Kalevlaste poolelt tõi Scott Machado 25 ja Keith Benson 10 punkti ja 12 lauapalli.