Tanel Sokk, TalTech. Foto: Siim Semiskar

TalTech rühkis Superkarika poolfinaali, Mikk Jurkatamm sai peatrauma

13.10.2021

TalTech tõrjus Superkarika konkurentsist Rakvere Tarva ja jõudis esimesena esineliku finaalturniirile.

Veerandfinaali avamängus 18-punktilise võidu saavutanud TalTechi korvpallurid jäid edujanuselt alustanud väljakuperemeeste hoo all kaotusseisu 0:6, kuid peagi leidsid mängurütmi ja pärast Toomas Raadiku kolmepunktiviset juhtisid 13:6. Avaveerand lõppes 25:17, pealinlaste seitsmest kolmepunktiviskest tabas viis ja võõrustajad patustasid juba viie pallikaotusega.

Teise veerandi keskel, kui TalTechi edu püsis, sai peatrauma Mikk Jurkatamm.

TalTechi peatreener Alar Varrak selgitas olukorda telefoniintervjuus: "Mikk kukkus õnnetult ja sai jalaga pihta, kui keegi jooksis tema selja tagant läbi. Ta läks riietusruumi ja lamas mängu lõpuni. Midagi hullu ei tohiks olla, aga õhtul läheb ta kindlasti arstiga konsulteerima."

Hoolimata 15-punktilisest poolaja edust startisid TalTechi korvpallurid kolmandal veerandil innustunult. Gregor Ilves, Ran Andre Pehka, Indrek Kajupank, Oliver Metsalu ja Raadik panid tulevärgi püsti ning Kajupanga järjestikuse 6 punkti järel juhtisid 57:36.

Varraku sõnul tekkis hoolealustel suures eduseisus väike pingelangus ja tavapärane mängijate vahetamine oli pärast Jurkatamme vigastusega väljalangemist veidi segamini. "Kuigi Tarva meeskonnal oli edasipääsu lootus neljandal veerandil kadunud, mängisid nad agressiivselt ja vähendasid vahet. Lõpetasime mängu aga oma rütmis."

Mikk Jurkatamme seisundi vaatasid arstid üle. Päev pärast mängu, 14. oktoobril ütles TalTechi füsioterapeut Henriette Porila: "Mikk peab paar päeva puhkama, liialt muretsemiseks pole põhjust, õnneks midagi hullemat ei juhtunud. Ta puhkab kodus. Millal ta taas treenida võib, oleneb enesetunde paranemisest."

RAKVERE TARVAS – TALTECH
67:80

SEISU ARENG
1. veerand 17:25, 2. veerand 30:45, 3. veerand 45:63, 36. min 65:70, 4. veerand 67:80.