JeQuan Lewis, BC Kalev/Cramo. Foto: championsleague.basketball

BC Kalev/Cramo võit Meistrite liigas Bursa Tofase üle lõpetas kaotusteseeria

12.10.2021

BC Kalev/Cramo alistas tänu kindlamale tegutsemisele lõpuminutitel võõrsil Bursa Tofase 81:77.

Tasavägiselt kulgenud kohtumises vaheldus eduseis kaheksa korda. Esimesel veerandil omasid initsiatiivi võrustajad. Teisel perioodil saavutas BC Kalev/Cramo viiepunktilise edu, kuid poolaeg lõppes 40:40. Kolmandal veerandil kasvatas Kregor Hermet korvialuse tabamusega edu kümnele punktile, Tofas tuli järele.

Neljanda veerandi alguses suurendas Davion Berry kolmepunktivise kalevlaste edu seitsmele punktile ja paar minutit hiljem andis tema tabamus taas hingamisruumi, 71:65. Kuid võõrustajad ei andnud alla, 71:71.

BURSA TOFAS – BC KALEV/CRAMO
77:81.

SEISU ARENG
1. veerand 25:18, 2. veerand 40:40, 3. veerand 58:62, 4. veerand 77:81.

PUNKTID
Pako Cruz 17 (2 p 6/11, 3 p 0/2, vv 5/7), Berk Ugurlu 16 (1/2, 4/5, 2/4) – Silas Melson 24 (6/9, 3/5, 3/5), JeQuan Lewis 17 (4/9, 2/5, 3/4), .

LAUAPALLID
38 – 35. Tomislav Zubcic 7 – Rauno Nurger 8, Hermet 6.

SÖÖDUD
13 – 16. Ugurlu 3 – Lewis 5.

MUUD ARVUD
Tofas teenis vastaste pallikaotuste järel 17, BC Kalev/Cramo 6 punkti. Vahetusmeeste võrdluses jäid punktidega 34 – 21 peale kalevlased. Ka kolmepunktiviskeid tabasid nad paremini, 43,8% (14/32).

LÕPUHEITLUS

Lõpuni jäi 2.43, Hermet võttis pärast vastaste möödaläinud vabaviset lauapalli ja sopsas kolmepunktiviske, 72:77. Ta takistas vea hinnaga Cruzi, kes tabas mõlemad vabavisked.

Elgin Cookile vilistati ebasportlik viga, Melson tabas kaks vabaviset, 74:79. Melsonile vilistati jooks. 1.34 lõpuni, mõtlemisaeg. Cook loovutas palli külalistele. Kitsing läkitas kolmepunktiviske mööda. Viimasel minutil tabas Emre Tanisan ühe vabaviske kahest. Melson teenis 33 sekundit enne lõppu ründevea.

Cruz viskas korvi alt mööda, sai aga lauapalli ja tõi kaks punkti, 77:79. 19 sekundit lõpuni. Lewis ei suutnud viie sekundi jooksul otsaaudist palli välja sööta. Cruzi söödu lõikas vahelt Kitsing, teda takistati vea hinnaga ja kalevlane tabas 2 sekundit enne lõppu vabavisked, 77:81.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon