Olümpiavõitja Andres Nocioni - finaali MVP, nüüd ka Euroliiga võitja

Real võitis koduareenil Euroliiga karika (täiendatud)

17.05.2015

Euroliiga finaalmängu jagus ka seikluslikku stsenaariumit, kuid lõpus oli Madridi Real selgelt parem – 78:59. Real sai võitu tähistada esmakordselt pärast 20-aastast vaheaega, ajaloolises reas aga juba üheksandat korda.

Esimesel veerandil dikteeris sündmusi Olympiacos (19:15), kuigi päris lõpus tulid võõrustajad lähemale. Poolajaks läks omakorda Real ette 35:28. OLY kaotas mängujoonise ning kui kaitses suudeti veel hästi võidelda, siis rünnak jooksis kokku.

Kolmas veerand oli vaheldusrikas. Real asus juhtima 40:29, kuid Matt Lojeski ja Georgios Printezis visetest tegi OLY 12:0 spurdi seisuks 41:40 OLY-le. Seejärel saadeti Reali pingilt probleeme lahendama Aserbaidžaani kodakondsusega Jaycee Carroll, kes ladus järjest kolm kolmest ning upitas lisaks palli korvi alt sisse Real eduks 51:44.

Seejärel Real enam edu käest ei lasknud. Ja kui neljanda veerandi esimeses pooles ei läinud OLY-l ka suhteliselt vabalt tehtud visked, mis oleks nad toonud 3-4-punkti kaugusele, olid kreeklased juba relvitud. Real sai oma tahtmise.

Kohati näitas Real uskumatult head kaitset, eriti kütsid meeleolu Andres Nocioni ja Marcus Slaughteri hingestatud kaitsetöö ja viskeblokeeringud. Nocioni tunnistati õigustatult ka Final Fouri MVPks (poolfinaalis 12+6lp, finaalis 12+7lp+2rs+2bl). Nocionist rääkides tõdes Pablo Laso mängujärgselt: „Mängijal võib kõik olemas olla, neid näiteid on ridamisi, aga ka süda peab sees suur olema...“

Võitjate loots Laso tiriti enne autasustamist kaamerate ette: „On rõõm ja rahulolu selle üle, et suutsime kõigist halbadest ja keerulistest aegadest, eelmiste aastate tagasilöökidest jagu saada ning täna selle kõik heastada. Näitasime iseloomu, võitlesime kõikjal ja üksteise eest, näidates täna suurepärast kaitset. Tänan kõiki mängijaid.“

Real suutis finaalis pea täielikult röövida liikumis- ja viskamisvabaduse Vassilis Spanouliselt (visked väljakult 5/1). Õigupoolest ei lastud OLY mehi üldse eriti vabalt viskele, samas tabas OLY vabaviskeid uskumatult kehva protsendiga – 26st 12 ehk 46 %...!

Laso sõnul oligi Realil Spanoulise jaoks kindel plaan ja Spanoulis viskas vaid kolm punkti. "Minu mängijad ei laskunud Spanoulisel rünnakut jooskma saada, panin teda kaitses võtma viis erinevat mängijat ja see tõi edu. Kui ühe mehe vastu õpib ta kiiresti ära, kuidas rünnata, siis viie erineva mängija puhul on seda keerulisem teha," rääkis Laso.

Reali ridades Euroliiga võitjaks kroonitud leedulane Jonas Maciulis sõnas, et mingeid pingeid ta ei tundnud. "Ma olen Leedust, seal on korvpallur pingetega harjunud," sõnas ta naerdes. "Teame, et oleme tugev meeskond, ent teadsime ka seda, et Olympiacos võitleb alati lõpuni," lisas ta.

Pisut numbreid. Real võitis laua suurelt – 40-25, korvisöödud 16-15, pallikaotusi Realil 16 OLY 13 vastu. Kahepunktivisked OLY kasuks 64 vs 46 %, kolmesed Realile 43 vs 22 %, vv 85 vs 46 %.

Jaycee Carroll tõi 16p, Andres Nocioni 12+7+2, Sergio Llull 12+4rs, Sergio Rodriguez 11+3+4, Jonas Maciulis 9+4lp, Rudy Fernandez 7+4+2; OLY poolel Matt Lojeski 17p, Georgios Printezis 11, Kostas Sloukas 10, Othello Hunter 10+7lp, Spanoulis niisiis vaid 3+3rs.