Devin Harris. Foto: Siim Semiskar

BK Ventspilsi jõud käis KK Viimsi/Sportlandi meeskonnast üle

10.10.2021
KK Viimsi/Sportland alistus Paf Eesti – Läti korvpalliliigas külla sõitnud BK Ventspilsile 67:80.
Kolm veerandit jooksid ja pingutasid väljakuperemehed aastaid Läti paremikku kuulunud meeskonna vastu võrdväärselt, kuigi pall ei tahtnud kolmepunktivisetest kuidagi korvirõngasse mahtuda.

BK Ventspils seevastu kasvatas neljandal veerandil edu järjestikku tabanud kaugvisetega ja kokku oli külaliste tabavusprotsent kolmepunktiviske joone tagant 46,7! (14/30).

17 punkti toonud Kristaps Kilps ütles, et Läti korvpallurid on ajast aega kaugelt hästi tabanud, ka Ventspilsi meeskonnas võib rünnakuid kaugvisetega lõpetada mitu korvpallurit. Seekord säras 24 punkti kogunud Artūrs Ausējs, kes sopsas 12 kolmepunktiviskest pooled.

Viimast veerandit alustas KK Viimsi/Sportland kaotusseisus 47:50, kuid järgmise kolme minutiga spurtisid külalised eest, 51:62.

Kodumeeskonna peatreener Valdo Lips tunnistas, et hing jäi kripeldama, sest hoolealused võitlesid ja publiku toetus tiivustas.

KK Viimsi/Sportlandi korvpallurid pidid seisu tasavägisena hoidmiseks nägema märksa rohkem vaeva kui Ventspilsi mängijad.

"Visketabavus oli vilets, rünnakul polnud meil kõige parem päev. Pidimegi vaeva nägema ja tööd tegema, kuid vaatamata viletsale päevale rünnakul alla ei andnud keegi," lausus Valdo Lips ja lisas, et korvi all tekkis jõust vajakajäämine. BK Ventspils jäi lauavõitluses peale 43 - 28

13 punkti panustanud Devin Harris möönis, et pingutati kõvasti: "Loodetavasti järgmisel korral jaksame ka neljandal veerandil rohkem vastupanu osutada."

TAAVI JURKATAMME DEBÜÜT

Täna 24-aastaseks saanud Taavi Jurkatamme 20-minutiline avaetteaste KK Viimsi/Sportlandi värvides andis protokolli 10 punkti, 6 lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 blokeeritud viset ja 1 resultatiivse söödu. 204 cm pikkune ääremängija aitas kaaslasi kaitses, rünnakul otsis pigem paremal positsioonil meeskonnaliikmeid. Neljandal veerandil, kui BK Ventspils juba võidu suunas rühkis, võttis Jurkatamm paari rünnaku lõpetamise enda kanda.

"Jurkatamm elas meeskonda sisse, samas oli näha, et mängu lõpuks ta väsis. Mänguline vastupidavus tulebki siis, kui mees saab rohkem mängupraktikat," lausus Valdo Lips.

Harrise sõnul oodatakse pikisilmi, millal 207 cm pikkune Ronalds Zakis saab hakata meeskonda aitama, siis hakatakse koostööd ka tema ümber ehitama.

"Selleks et kauem rünnata, oleks vaja leida korvi alt võimalusi ja pall peab käima sisse-välja. Ainult ümber korvi palli patsutamine ei aita," lisas KK Viimsi/Sportlandi peatreener  Valdo Lips ja võttis allajäämise kokku: "Võistkond kaotab, võistkond võidab. Ei tahaks kedagi ära märkida ei ühest ega teisest küljest, võistkondlikel aladel jagunevad ülesanded ja vastutus kõigi vahel."

E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine