Jarko Kõrvel. Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga 2. voor möödus võrdsetes heitlustes

10.10.2021
Saku I liiga teises voorus kodusaalis Tartu Kalev/Estiko alistanud G4S Noorteliiga meeskond avas võiduarve.
Treener Aivar Kuusmaa hoolealused juhtisid poolajavileks 40:38 ja võitsid tasavägiselt kulgenud vastasseisu 82:80. Rae Kossu/Rae Spordikooli kasvandik Jarko Kõrvel viskas koguni 39 punkti ehk võidusummast peaaegu pool!

Ilma mitme endise Tartu Ülikool/Rockis leiba teeninud korvpallurita pealinna saabunud Emajõelinna kalevlased valitsesid lauavõitlust 53:33 ja Artur Liiv hankis koguni 18 lauapalli, kuid 27 pallikaotusega loovutasid nad rünnakuvõimalusi väljakuperemeestele.

Esimese võidu teenis ka Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku gümnaasium, kelle 96:79 paremust tunnistas kodusaalis SK Nord Aid/Cramo. Võitjate kasuks viskas Teven Jones 19, Veiko Simm ja Andrus Lehismets 18 punkti. Reinar Hallik panustas 13 punkti, 10 lauapalli ja 7 tulemuslikku söötu. Koostööd iseloomustasid 23 resultatiivset söötu.

Teise võidu tulemusega 73:59 sai Tamsalu LosToros/TalTech. Paide Viking Window jäi Paf Eesti - Läti korvpalliliiga meeskonna duubelrivistust pidurdades hätta juba avaveerandil, mis lõppes 30:19. 18-aastane Ken-Martti Reinart panustas võidu heaks 13 punkti ja 12 lauapalli.

Kahe võiduga jätkab turniiri ka Tartu Ülikool/Eviko. Tulevikumeestele toetuv esindus alistas kodusaalis Rae Koss/Hansaviimistluse 80:78. Viimase veerandi võitsid aga külalised 28:14. Ron Pehka kolmepunktivise viigistas 13 sekundit enne lõppu, võidukorvi sopsas 17-aastane Aleksander Tassa. Võitjate kontosse andis 207 cm pikkune Patrik Saal 17 punkti ja 8 lauapalli, kaotajate omasse Pehka 20 punkti ning Illimar Raiend 18 punkti ja 10 lauapalli.

TERE KADRINA KARUD VÄRBAS KOLMANDA USA KORVPALLURI

Teise võidu sai kirja ka TERE Kadrina Karud, Lääne-Virumaa meeskond alistas Tartus Eesti Maaülikool/Scarconi 83:80. Septembris Eesti karikavõistlustel TalTechi meeskonnas TERE Kadrina Karude vastu mänginud USA tagamees Bunyon Tyson jr liitus äsja Andres Sõbra juhendatava meeskonnaga. Tema debüüti Karude särgis tähistasid 28 punkti, 9 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Olulist rolli etendas ka teine USA korvpallur, Kelly Hinds jr panustas 19 punkti ja 15 lauapalli. Kaotajate tulemuslikem oli Jan Samuel Vogelainen 24  punkti ja 11 lauapalliga.

Kolmas veerand algas Karude eduseisus 64:49. Maaülikooli korvpallurite tagaajamine kandis vilja. 37 sekundit enne lõppu viis Jaagup Russak tabamuse ja vabaviskega külalised juhtima 80:78. Tyson sopsas kolmepunktiviske ja Hinds mõlemad vabavisked.

Võiduta jätkav Keila Korvpallikool kaotas kodusaalis 66:71 Tallinna Spordiakadeemia Kalevile, Aivo Erkmaa hoolealustele oli see teine võit.
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine