Alexela KML finaalseeria suundub esmaspäeval Tallinnasse

17.05.2015

Selle aasta Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalseerias on juhtunud juba midagi, mida eelneval neljal aastal pole - TÜ/Rock on võitnud finaalmängu. Teises kohtumises saadud võit BC/Kalev Cramo üle tähendab seda, et enne finaali kolmandat mängu on seeria viigis 1-1. Finaali kolmas mäng algab esmaspäeval Saku Suurhallis kell 19:00. Need, kes saali ei jõua, saavad mängu otsepildis vaadata TV6 ja Delfi TV vahendusel.

Esimese mängu võitis BC Kalev/Cramo küllaltki kindlalt, 77:63. Otsustavaks sai teine poolaeg, millal Kalev sai hakkas mängima oma stiilile kohaselt, kiiremaloomulist korvpalli. Suureks faktoriks oli ka kodumeeskonna kehv visketabavus, eriti vabavisete (13st üritusest tabati kõigest 4).

Teise mängu esimene veerandaeg möödus Kalevi juhtimise all, kes juhtis pärast 10 mänguminutit 20:13. Teisel perioodil sai oma mängu käima aga Rock, võites perioodi 20:6 ja juhtis poolajaks 33:26. Ka kolmas ja neljas veerand möödus Rocki vedamisel ning kuigi Cramo tuli paaril korral 5 punkti kaugusele polnud nad enamaks suutelised. Lõpusireeni kõlades näitas tabloo TÜ/Rocki 68:61 võitu.

Kahe esimese finaalmängu märksõna on olnud visketabavus. Esimeses mängus oli Rockil kehv päev - 2p 35,6%, 3p 30,0%, vv 30,8%. Ka Cramol polnud esimeses mängus väga palju parem päev - kaheseid tabati 38,9% täpsusega, kolmeseid 38,7%. Vabavisetel oldi aga märksa täpsemad - 18st tabas 13, protsendiks 72,2.

Laupäevases mängus olid rollid aga natukene vahetunud. Kuigi Rockil oli kolmese joone taga kehv päev (5/25 ehk 20%), siis Cramol oli veel jubedam tabavus - 24 kolmepunktiviskest tabas ainult 3! Ka vabavisetel oli Cramo tabavusprotsent Rocki omast märksa halvem (66,7% vs 86,4%).

BC Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak nentis pärast mängu, et laupäev oli Rocki päev ning nad väärisid seda võitu. "Kui me nii edasi viskame, tuleb tiitel sel aastal Tartusse," ütles Varrak lisades, et osad treeneri otsused ning mängijate ebaõnnestumised mängisid kaotuses rolli.

Üheks suuremaks nö patustajaks oli Scott Machado, kes viskas küll 17 punkti ja võttis 13 lauapalli, kuid punktide saamiseks tegi mängujuht 21 pealeviset, millest korvirõnga läbis vaid 6. Seejuures viskas ta kõik 7 kolmepunktiviset mööda ja tegi ka 7 pallikaotust.

Gregor Arbet lisas omalt poolt, et kui mängu alguses said nad oma mängu käima, siis kaotasid nad ühel hetkel mängu üle kontrolli, kiites samaaegselt ka kahte Rocki mängijat. "Supertöö Tanel Kurbaselt ja Kristen Meisterilt – kui kuskilt ei tulnud, tõmbasid nemad asja käima," ütles Arbet.

Kurbas ja Meister tegid tõesti väga hea mängu. Tanel Kurbas oli kohtumise üleplatsimees 21 punktiga ning lisaks noppis 5 lauapalli. Kurbas ütles enda esituse kohta, et pärast esimest tabavat viset muutus kõik ning arvab, et ühe mänguga võib muutuda palju.

Janar Talts ütles Kristen Meistri esituse kohta, et ta mängis nagu vana  tegija ning aitas Rocki kõvasti. 19 minutiga Rockile 10 punkti  ja 5 lauapalli toonud Meister sõnas, et sai enam-vähem ülesannetega hakkama ning võiduvõtmeks oli väga tugev kaitse, kus oldi agressiivsed, mille pealt saadi hea emotsioon.

TÜ/Rocki peatreener Gert Kullamäe ütles, et Meistri näol on neil üks noormängija juures ning tema mängitamine on hädavajalik. "Ootasin kaua seda võitu ja lõpuks see tuli. Meil oli seda vaja psühholoogilises plaanis. Nii mulle endale kui ka mängijatele, kes koos minuga või isegi enne mind siin on olnud. Sellised asjad ju kummitavad peas. Usun küll, et see võttis natuke pingeid maha," ütles Kullamäe võidu kohta.

Nüüd liigub seeria kaheks mänguks Tallinna, Saku Suurhalli, kus BC Kalev/Cramo on sellel hooajal väga hästi mänginud. Kuigi Cramo on hooaja jooksul pidanud Suurhallis ainult 11 mängu, siis tiim on võitnud nendest 10, seal hulgas ka 34 punktiline üleolek Nižni Novgorodist. Ainukene kaotus saadi BC Himki käest, kes on jõudnud VTB liigas poolfinaali.

Eks esmaspäeval ja kolmapäeval, seeria kolmandas ja neljandas mängus ole näha, kas Cramo suudab visketabavust parandada ja kas Rock suudab Cramot ka võõral väljakul võita.

Finaalseeria kolmas mäng algab Saku Suurhallis kell 19:00 ning otseülekannet on võimalik jälgida TV6 ja Delfi TV vahendusel.