ROAD to MILAN2022

Võit Paf Eesti – Läti korvpalliliigas Pärnu Sadamale ja Tallinna Kalevile

06.10.2021
Pärnu Sadam alustas Paf Eesti – Läti korvpalliliigat kodupubliku ees võidukalt, Tallinna Kalev näitas kodusaalis kindlat üleolekut.

Paf Eesti – Läti korvpalliliigas täna, 6. oktoobril hooaja avanud Pärnu Sadam võõrustas möödunud nädalavahetusel Rakvere Tarvast kahe lisaaja järel võitnud BK Liepaja meeskonda.

Teisel veerandajal juba 22-punktilist (44:22) eduseisu nautinud suvepealinlased lubasid kolmanda perioodi lõpu eel külalised vaid 6 punkti kaugusele. Lätlaste hoo pidurdas tabava viskega pingilt hästi sekkunud Artur Konontšuk.

PÄRNU SADAM – BK LIEPAJA

SEISU ARENG
1. veerand 23:15, 2. veerand 47:29, 3. veerand 59:51, 4. veerand 79:68.

PUNKTID
Mihkel Kirves 11 (2 p 4/8, vv 3/5), Kasey Jamal Hill 10 (2 p 5/9), Arturas Valeika 9 (2 p 4/8, vv 1/2), Artur Konontšuk 9 (2 p 3/3, 3 p 1/3) – Verners Kohs 23 (2 p 4/6, 3 p 3/8, vv 6/6), Zigmars Raimo 16 (2 p 5/13, 3 p 1/1, vv 3/4).

LAUAPALLID
52 – 39. Valeika 16, Tarekeyi Andrew Edogi 13 – Kārlis Šiliņš 11, Raimo 9.

SÖÖDUD
24 – 18. Hill 6, Siim-Markus Post 5 – Raimo 5.

LÕPUHEITLUS
Otsustaval mänguperioodil säras mitme ilukorviga 36-aastane Arturas Valeika, kes meeskonnakaaslaste head söödud jõuliselt realiseeris. Ühtlaselt skoorinud Pärnu külalisi löögiulatusse ei lubanud ning kirjutas turniiritabelisse esimese võidu tulemusega 79:68.

TALLINNA KALEV NÄITAS KODUSAALIS VÕIMU

Kohtumises Valmiera GLASS VIA vastu 8:16 kaotusseisu jäänud Tallinna Kalev tegi Martin Jurtomi tabava kaugviske toel 13:2 spurdi ning avaveerandi lõpuks juhtisid väljakuperemehed 21:18.

Head minekut näidati ka teisel veerandil ning poolajapausiks näitas tabloo Kalle Klandorfi hoolealuste 48:31 paremust.

TALLINNA KALEV – VALMIERA GLASS VIA

SEISU ARENG
1. veerand 21:18, 2. veerand 48:31, 3. veerand 62:45, 4. veerand 89:69.

PUNKTID
Quincy Taylor 19 (2 p 7/9, vv 5/5), Mario Paiste 14 (2 p 2/4, 3 p 3/7), Joonas Järveläinen 12 (2 p 3/6, vv 6/8) – Karlis Apsitis 16 (2 p 3/6, 3 p 3/3), Janis Kaufmanis 13 (2 p 4/7), Ervins Jonats 13 (2 p 5/6, vv 3/4).

LAUAPALLID
37 – 39. Craig Osaikhwuwuomwan 6 – Jonats 8.

SÖÖDUD
23 – 14. Taylor 6, Eric Schmalz 4, Corey Raley-Ross 4 – Kaufmanis 4, Kristers Elksnitis 3.

MUUD ARVUD
Tallinna Kalev tegi 9 pallikaotust, Valmiera patustas 17 korral.

LÕPUHEITLUS
Avapoolajal kättevõidetud edu hoiti kindlalt ka kohtumise teisel poolel ning esimese vooru kaotuse kõrvale kirjutas Tallinna meeskond tabelisse täistabamuse tulemusega 89:69.