Tanel Kurbas

TÜ/Rock viigistas kodusaalis finaalseeria

16.05.2015

Alexela Korpalli Meistriliigas jätkati laupäeva õhtupoolikul finaalseeriaga, kus läksid taas omavahel vastamisi TÜ/Rock ja Kalev/Cramo. Rock lõpetas kalevlaste pika 17 mängu kestnud võitude jada finaalseeriates, alistades Kalevi 68:61. Finaalseeria on nüüd viigis 1:1 ja järgmine mäng on juba esmaspäeval kell 19.00 Saku Suurhallis.

Esimest poolaega alustas paremini Kalev/Cramo, kes sai oma kiirelt pidama ja kerge initsiatiivi enda valdusesse. Hetkeks juhtisid kalevlased vastaste ees juba poolega ehk 9 punktiga. esimese veerandaja järel oli vahe siiski veidi vähenenud, seisuks 20:13 Kalevi poolt vaadatuna. Teisel kümnendil aga oli aktiivsemaks pooleks Rock, kelle mängijad läksid agaralt lauda, saades mitmeid kordusviskeid. Kalevlased seevastu olid suures hädas oma kaugviske tabavusega, mistõttu ei suudetud Rockiga sammu pidada ning poolajaks oli ees juba kodumeeskond 33:26.

Gert Kullamäe oli pärast mänguvõitu heas tujus: „Kaua ootasin seda võitu ja lõpuks ta tuli. Kõva võitlusega ja kõik poisid olid täna võitluslikult meelestatud ja olukord sundis täna nooremaid mehi kasutama. Kalev/Cramol ei olnud täna hea päev. Meil oli seda võitu vaja eriti psühholoogilises plaanis. Ma usun, et see võttis natukene pinget maha, mis on play-off’is väga tähtis.“

Kolmandal veerandajal jätkas mäng Rocki vedamisel. Kalevil õnnestus oma kaotusseis hetkeks 5-punktiliseks vähendada, kuid kodupubliku toel tabas Rock taas järjestikustel rünnakutel ja Rocki eduseis oli taas kindlam. Enne otsustavat kümmet minutit oli Tartu eduseis juba 11-punktiline 57:46. Viimasel veerandajal Kalev/Cramo küll üritas mängu veel enda kasuks pöörata, kuid Rock oli täna kindlam, võites mängu 68:61.

„Täna ei olnud meie päev. See kumas läbi igalt poolt – visked, kohtunike otsused, nii taktikaliselt kui ka individuaalselt. Tartu vääris täna võitu. Oleks me läbi ime nad veel kätte saanud, oleks see täiesti ime olnud. Scott Machado poolt täna mitte just kõige parem mäng, palju pallikaotusi ja halbu otsuseid. Eks me homme töötame selle kallal, et esmaspäeval nii ei juhtuks,“ sõnas Kalevi peatreener Alar Varrak pärast 17 mängulise finaalseeria võitude lõppu.

Üleplatsimees oli 21 punkti visanud Tanel Kurbas. Kahekohaliste punktideni jõudis ka Kristen Meister, kes tõi Rockile 10 punkti. Otsustavatel hetkedel tabanud Janar Talts viskas 5 punkti, kuid võttis lauast 12 palli. Kalevlaste poolelt tõid nii Scott Machado kui ka Keith Benson 17 silma. Nii Machado kui ka Benson tegid kaksikduublid, korjates lauast vastavalt 13 ja 10 lauda. Machado miinuspoolele võib kanda 7 pallikaotust.