Kai-Brith Kalda mäng tegi rõõmu

Nordic Cup: kolmanda päeva päästsid U18 neiud (täiendatud)

15.05.2015

Kolmas päev Solnas Nordic Cupil polnud eestlastele kuigi armuline. "Halastajaõeks" said U18 neiud, meie tänavusuvine ainus EMi A-divisjoni esindus, kes ainsa koondisena suutis Rootsi eakaaslased alistada.

Heino Rebase juhendamisel jõudsid vanemad neiud Rootsis võõrustajate vastu võiduni 67:56 (34:26). Vanemate tüdrukute edu oli pisut võibolla üllatav vaid ses võtmes, et eile vandusid U18 neiud Soomele alla (61:70) kuna U16 tüdrukud Soomet võitsid (55:54).

Täna olid vanemad neiud poolajaks ees kaheksaga ning enne neljandat veerandit 13 silmaga. Ka lõpp mängiti hästi ära ning saavutati 11-punktine võit. Tänu millele? Eesti võitis laua 46-37 ning tabas märksa paremini: kahesed 44 vs 39 % ja kolmesed 50 vs 13 %, ehkk kaugelt visati vaid 6st 3; lisaks vv 67 vs 64 %.

Kai-Brith Kalda selleaastane parim partii koondise eest – 17+13lp (visked 10/7), Kadri Uiga 14+11+3, Darja Dikalenko 12+2+3, Sandra Tael 11+4lp ja Arina Vlasenko 6+4lp.

U16 tüdrukud, eilsed võitjad, jäid Rootsi tüdrukutele alla 45:71 (28:34). Seega – teisel poolajal enam ei jaksatud. Seejuures tabavus oli isegi kergelt Eesti kasuks, kuid laud kuulus Rootsile 59-43, korvisöödud 13-6 ja pallikaotused 13-31 (meil).

Victoria-Ida Vähi kogus 12+5lp, Johanna Eliise Teder 8p, Eleriin Vaino 8+5+2 ja Sandra Reinvald 5+11+2.

*       *       *

Meie noormehed kaotasid Rootsile enamvähem sama suurelt. U16 poisid jäid alla 55:91 (28:50). Mäng läks juba esimese poolajaga, nii sai meie treeneritepink kasutada terve reisiseltskonda.

Eesti poisid kaotasid laua 34-41, korvisöödud 9-15, pallikaotusi meil koguni 27 Rootsi 13 vastu. Kahesed 44 vs 56 %, kolmesed 27 vs 25 %, vv 50 vs 65 %.

Henri Sten Vainola tõi 11 p, Robin Kivi 7, Sander Raieste 7+8lp, Matthias Tass 6+7lp ja Eric Schmalz 6p.

U18 noormehed pidasid kauem vastu – poolaeg kaotati Rootsile 28:38, kuid teine poolaeg numbritega 30:57 ja nii kogu mäng 58:95. Täna oli rõõmustavat vähe, kuid eks oligi see pisut ehk lõiv eilsele üllatusvõidule (93:90 Soome üle, olukorras, kus kolm põhimeest jäid Tallinna).

Eesti kaotas Rootsile laua 25-49, korvisöödud 12-26, pallikaotusi meil 15, Rootsil 9. Kahesed 44 vs 53 %, kolmesed 33 vs 44 %, vv 50 vs 58 %.

Robert Valge (eile 36 p) tõi täna 22+7+2 (visked 20/8, eile 18/14), Karl-Joosep Lüüs 13p, Ken Kuber 11, Sander Viilup 6p.

Treener Olari Narits: "U18 koondist räsib vigastustelaine. Eile sai kolmandal minutil vigastada Norman Käbin. Lisaks puudusid vigastuse tõttu kaks suurt Kregor Hermet ja Tormi Niits ning U20 esindanud Siim Post.

Kolmandal veerandil suutis veel ka Ken Kuber oma viienda vea teha ja siis kadus lisaks jõule ka usk. Terve mäng olime hädas lauasaamisel ja ka rünnaku organiseerimisega, aga lõpuks selliste jõududega isegi ime, et nii hästi vastu pidasime"

U18 koosseisust puuduvad Solnas juba algselt vigastuste tõttu Madis Soodla, Ivalo Pajumets, Taavi Jurkatamm ja Jürgen Jürgenson.

Lauipäeval kohtuvad Eesti koondised Taaniga. Pühapäeval - turniiri viimasel päeval, Norraga.

Pildil: Karl-Joosep Lüüs, U18 koondise noorim - 16 aastat ja 203 cm. Täna temalt 13 silma.