Laupäeval: suure finaali teine vaatus

15.05.2015

Laupäeval jätkub Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalseeria TÜ/Rocki ja BC Kalev/Cramo vahel. Teises mängus üritab Rock viigistada finaalseeria pärast avamängus saadud 14-punktilist kaotust. Mäng algab Tartu Ülikooli Spordihoones kell 17:00. Mängust otsepilti on võimalik vaadata TV6 ja Delfi TV vahendusel.

Mängupildilt oli finaalseeria avamäng küllaltki rabe, eriti esimene poolaeg. Finaalile väärilises atmosfäääris viskasid mõlemad võistkonnad väga palju mööda ning kindlusest ei pakatanud väga kumbki meeskond. Esimese veerandi võitsid kalevlased 15:9 ja poolaja 30:25.

Kolmandal perioodil läks mäng aga lahtisemaks, Cramo ajas mängu kiiremaks, rõhudes oma leivanumbritele – kiirrünnakutele. Tartlased silmnähtavalt ei suutnud Cramo kiire tempoga kaasa minna ning pärast kolmandat veerandit oli Cramo ees 52:40.

Neljandal veerandil suutsid küll tartlased korraks 16 punktiliseks eduseisu vähendada 6-le (60:66), kuid enamaks polnud Gert Kullamäe juhendatavad võimelised – korvid Cramolt ning 2 järjestikust pallikaotust ning Cramo kindlustas võidu poolteist minutit enne lõpusireeni. Lõpptulemuseks jäi 77:63 BC Kalev/Cramole.

Enne finaalseeriat räägitu, et TÜ/Rock on tugevam korvi all ning Kalev/Cramol veavad nende mängu tagaliini mängijad, pidas vähemalt esimeses mängus vett. Rocki resultatiivseimad olid Joosep Toome 16 punktiga ning Janar Talts, kes viskas 11 silma. Kuigi Tanel Sokk viskas 10 punkti, siis suuresti suutsid Kalevi tagamängijad tema panuse üsnagi ära nullida. Tõeline vanameister Valmo Kriisa lisas 9 punkti.

Kalev/Cramo resultatiivseim ning ühtlasi ka üleplatsimees oli Rain Veideman 17 punktiga. Scott Machado lisas omalt poolt 15 punkti (kuigi tegi selleks 17 viset väljakult), 8 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, Keith Benson 12 punkti ning Gregor Arbet 11 punkti. Kahtlemata oli suur panus ka Kristjan Kitsingul, kes lisaks kaitses väga hästi mängimisele tõi Kalevile 9 punkti ja 8 lauapalli. Natukene üllatuslikult mängis Kalevi poolt ka Armands Škele, kes sai mänguaega kõigest 6 minutit, kuid jäi silma positiivselt.

Üheks otsustavaks faktoriks oli kindlasti Rocki kehv visketabavus. Rocki peatreener Gert Kullamäe ütles, et meeskonna visketabavus ei kannata mingisugust kriitikat. Joosep Toome ütles, et sellise visketabavusega on raske võita. Lisaks kehvale kaheste ja kolmeste tabavusele (vastavalt 35,6% ja 30,0%), oli Rocki vabavisete täpsus pehmelt öeldes kohutav – 13 vabaviskest tabati kõigest 4, protsendiks 30,8.

Kalev/Cramo tabavusprotsendid pole ka nii hiilgama head – kaheseid tabati 38,9% täpsusega, kolmeseid 38,7%. Vabavisete tabavus on üsnagi normaalne – 18 üritusest visati sisse 13, protsendiks 72,2%.

Kalevi peatreeneri Alar Varraku sõnul oli avapoolajal tunda närvilisust ning sõnas, et oleks kumbki tiim viskeid paremini tabanud, oleks üks või teine olla avapoolajal 10 punktiga ees. Teine poolaeg oli mänguliselt aga parem. „Kolmandal veerandajal saime kaitse pidama, jooksma, protsendid hakkasid paranema ja oli Kalev/Cramo mäng stiililt.“

Gert Kullamäe ütles omaltpoolt,et Rockil oli võimalus esimesel poolajal, aga ei kasutanud antud võimalust ära. „Esimesel poolajal meile tegelikult pakuti: olge mehed ja võtke see mäng ära! Aga me ei suutnud seda teha. Kui juba vabaviskeid viskame niimoodi, siis... Aga rõõmustav oli see, et sellise mänguga olime veel Kalevi vastu mängus.“

Teine mäng võib olla Rockile parim võimalus Kalevi vastu vähemalt ühe võidu kättesaamiseks. Kohtumine ülikooli spordihoones algab kell 17:00. Mängust teevad otseülekande TV6 ja Delfi TV.