Kangelaseks tõusis Vassilis Spanoulis, kes muu...

Olympiacos tegi seda jälle...!

15.05.2015

Hoolimata asjatundjate prognoosidest ning kihlveokontorite hinnangutest alistas Pireuse Olympiacos tänases Euroliiga esimeses poolfinaalis Moskva CSKA 70:68. Otsustavad punktid tõi esimesed 11 (!) viset mööda visanud Vassilis Spanoulis.

Mäng oli terves ulatuses pingeline. Vaid kolmandal veerandil ja neljanda algupoole hakkas tunduma, et CSKA „sõidab“ vaikselt eest ära ja võtab neile broneeritud võidu. Moskva VIP-ide Sergei Ivanovi ja Andrei Vatutini näol veikles juba kerge naeratus...

3.31 enne lõppu juhtis CSKA veel üheksa punktiga, kuid sel hetkel algas (taaskord) Spanoulise show. Seni kreeklast korralikult katnud Sonny Weems ja Nando De Colo (10 sek enne lõppu) olid järsku force majeure’i ees võimetud, sest Spanoulis tabas kolmesed joonest kaugemalt ja tagasikaldelt, lisaks üks läbimurre.

Viimased 44 sekundit kreekakeelse kommentaariga - SIIN.

2012 ja 2013 a Final Four’i MVP Spanoulis polnud seega loetud minutid enne lõppu tabanud mängust ühtegi viset, kuid sai lõpuks kokku 13 p+3rs+3vl, lisaks esimese poolajaga tehtud neli pallikaotust.

Väga tähtsad punktid tõi ka teine tagamees Kostas Sloukas ning tervikuna väärib äramärkimist Teise OLY liidri Georgios Printezise panus – 14+8+4. Esimesel poolajal OLY-t vee peal hoidnud Ioannis Parapetrou lisas 9 silma. Olgu tähelepanu juhitud, et kõik neli mainitut on Kreeka omad mehed.

Mida ei saa samas öelda CSKA edukaimate kohta. Nando De Colo tõi „armeelastele“ 18+4+4,  Saša Kaun 11 p, Sonny Weems ja Aaron Jackson 9 p, Milos Teodosic 8+3+4, lisaks 6 palikaotust.

Meeskondlikult: OLY võitis laua 40-33 (olgu et CSKA keskmine pikkus hulka kõrgem), korvisöödud CSKA kasuks 21-15, palliakotusi OLY-l 17, CSKA-l 13. Kahesed CSKAle 44 vs 40 %, kolmesed OLY-le 36 vs 29 % (tabavad 9-4), vv 83 vs 80 OLY-le.

Vassilis Spanoulis rõhutas mängujärgses intervjuus, et on äärmiselt õnnelik ning ka seda, et OLY puhul on tegu meeskonnaga, kes iial ei anna alla. "Kõik meeskonnnakaaslased ning peatreener toetavad mind - see tähendab mulle palju. Mulle läheb korda ainult võit ja ma tegutsen lähtudes sellest."

Peatreener Giannis Sfairopoulos lisas, et OLY oli võitu väärt.

Andrei Kirilenko tõstis esile Spanoulist, kuid ka teisi OLY mängijaid. Ta lisas: "Tegime lõpus mitu viga, nemad aga kasutasid oma võimalused ära. Sellele eelnesid aga meie eksimused. Otsustavaks said kaks-kolm minutit kohtumise lõpu eel."

Vene press tõstis esile Kirilenko ja Teodosici väga kehva mängu. Veel seda, et CSKA ei suutnud mängida omal kiirusel, OLY ei lasknud tempot üles võtta. Ning veel seda, et "miks pagana päralt pidi Spanoulist otsustavatel minutitel katma De Colo", mängija, kelle 1-1 kaitse oskused on kogu hooaja vältel küsimusi tekitanud.

*       *       *

Finaalis kohtub OLY Madridi Realiga. Real, kes viimati on triumfeerinud Euroliiga võitjana 1995, domineeris Ülkeri vastu kogu mängu, võites lõpuks "vaid" 96:87. Real oli kolmandal veerandil ees isegi 27 punktiga, kuid Ülker nihkus lõpus lähemale, kahandades mitut puhku kaotusseisu 14 ja 12 punktile, kuid lähemale eriti ei suutnud.

Real poolel tegid skoori: KC Rivers 17p, Gustavo Ayon 18+7+6, Sergio Llull 12+9rs, Sergio Rodriguez 13+7rs, Andres Nocioni 12+6lp, Rudy Fernandez 12p; Ülkeri poolel Andrew Goudelock 26+6+4, Jan Vesely 2+6lp, Bogdan Bogdanovic 12+3+4, Nemanja Bjelica 11+5+2.

E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
E 15.11.2021 11:00 Naiste ja tüdrukute liigade klubide esindajate koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
T 23.11.2021 10:00 Meistriliiga nõukogu
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine