Alexela KML-i pronksmedalid kuuluvad TYCO Raplale

15.05.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas jõudis lõpusirgele pronksiseeria, kus otsustavas kolmandas kohtumises läksid omavahel taas kord vastamisi TYCO Rapla ja Rakvere Tarvas. Esimest korda Alexela KML-is sai pronksmedalid kaela Rapla meeskond, kes alistas Rakvere 84:67.

Esimene veerandaeg möödus väga pingeliselt. Kui algul sai kerge algedu Rapla, siis ei läinud kaua kuni ka Rakvere oli oma mängu käima saanud. Kogu ülejäänud veerandi mängiti punkt-punkti mängu ning esimesele pausile mindi vastamisi viigiseisul 19:19. Teisel kümnendil läks aina aktiivsemaks Rakvere Tarva mäng, kes haaras kerge initsiatiivi enda valdusesse, juhtides hetkeks juba 10 punktiga. Poolajaks oli Rapla siiski veidi oma kaotusseisu vähendanud, seisuks 45:39 Rakvere poolt vaadatuna.

Teisele poolajale tuli aga palju agressiivsemalt vastu Rapla meeskond. Aivar Kuusmaa ja tema hoolealused olid teinud poolajakaotusest omad järeldused ning varsti olidki kohtumise ohjad kodumeeskonna valduses, kes juhtis enne otsustavat kümmet minutit omakorda 6 punktiga, seisuks 63:57. Viimane veerandaeg kuulus juba täielikult TYCO Raplale. Kodupubliku ees mänginud Rapla lustis mõnuga ning lõpuks oli vahe juba kindel ning Rapla meeskond võttis klubi ajaloo esimese medali – pronksi, tulemusega 84:67.

„45 minutit enne algust oli saal rahvast täis. See mäng oli täna Rapla mäng ja me korraldasime kõigile toreda nädalavahetuse alguse. Ma jätaks korvpalliküsimused homseks. Tahaks tänada seda publikut ja võistkonda, ja ka Rakvere Tarvast, kes üritas tublilt 20 minutit. See on korvpallipidu, mis siin täna toimub,“ sõnas Delfi TV eetris väga õnnelik TYCO Rapla peatreener Aivar Kuusmaa.

Üleplatsimees oli 24 punkti visanud Domagoj Bubalo. Teda toetasid Janar Soo 14 ning Rait-Riivo Laane 12 punktiga. Tarva poolelt tõid Brandis Raley-Ross 22, Reinar Hallik 14 ning David Haughton 11 punkti.