Rain Veideman

Finaalseeria esimese mängu võitis Kalev/Cramo

14.05.2015

Alexela Korvpalli Meistriliiga finiš on lähedal. Täna tehti Tartu Ülikooli spordihoones algust iga korvpallisõbra maiuspalaga ehk finaalseeriaga, kus läksid taaskord vastamisi TÜ/Rock ning BC Kalev/Cramo. Kalevlased panid teisel poolajal oma paremuse maksma, võites kohtumise kindlalt 77:63.

Mängu alustasid mõlemad pooled rabedalt. Tehti rohkelt möödaviskeid ning ülikoolispordihoones oli tunda mõnusat finaalmänguhõngu. Täismaja publiku ees pakkusid Rock ja Kalev tulise lahingu. Esimene veerandaeg möödus tasavägiselt ja punktidevaeselt. Mehed olid kõik keskendunud, kuid ei suudetud palli korvirõngast sisse saada. Tänu Kitsingu ja Martin Dorbeku kolmepunktivisetele oli Kalev veerandi lõpus peal 15:10. Teisel kümnendil vähendas Rock mitmel korral vahe minimaalseks, kuid Alar Varraku hoolealused leidsid igale nende püüdlusele resultatiivse vastuse, juhtides poolajaks 30:25.

“Algul oli tunda närvilisust mõlemalt poolt. Ühel või teisel olnuks võimalus esimesel poolajal vahe sisse teha, aga visked ei läinud. Oleks nad vabamalt tabanud, võinuks kümnega ees olla,” lausus Alar Varrak TV6 eetris. Ta lisas: “Kolmandal veerandajal saime kaitse pidama ja oma mängu jooksma, protsendid hakkasid paranema ja see oli juba puhtalt Kalev/Cramo mäng.

Teist poolaega alustasid kalevlased palju aktiivsemalt. Tegutseti isukalt nii kaitses kui ka rünnakul ning vahe hakkas paisuma.Visketabavus vedas tartlasi alt ning seetõttu leiti end enne otsustavat kümmet minutit 12 punktilisest kaotusseisust 40:52. Viimasel veerandajal sai ka Tartu oma kolmepunktiviske sihiku paika ning vahe vähenes mitmel korral 6-punktile. Rohkemaks polnud täna Rock võimeline. Kalev võttis lõpuminutitel siiski oma, võites mängu 77:63.

"Meie viskeprotsendid ei kannata mingisugust kriitikat, aga hoolimata sellest olime veel mängus. Selles mõttes uskumatu mäng. Esimesel poolajal meile tegelikult pakuti, olge mehed ja võtke see mäng ära, aga me ei suutnud seda teha. Kui juba vabaviskeid viskame niimoodi, siis... Rõõmustav oli see, et sellise mänguga olime veel Kalevi vastu mängus,” sõnas Rocki peatreener Gert Kullamäe.

Üleplatsimees oli 17 punkti visanud Rain Veideman. Scott Machado lisas 15 punkti, 8 lauapalli ning 7 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktideni jõudsid ka veel Keith Benson ja Gregor Arbet, kes viskasid vastavalt 12 ja 11 punkti. Tartu poolelt tõid Joosep Toome 16, Janar Talts 11 ning Tanel Sokk 10 punkti. Talts korjas lisaks lauast 12 palli, tehes kaksikduubli.

Järgmine finaalkohtumine on toimumas juba sel laupäeval kell 17:00 Tartu Ülikooli spordihoones.