Domagoj Bubablo

Pronksmedalite saatus selgub otsustavas kolmandas mängus

14.05.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas peeti teine pronksikohtumine, kus taaskord läksid vastamisi TYCO Rapla ning Rakvere Tarvas. Rapla võttis täismaja publiku ees kindla 76:61 võidu, viies seeria kolmanda kohtumiseni, mis peetakse juba reedel kell 19 Raplas.

Esimene veerandaeg möödus väga tasavägiselt. Meeskonnad olid mänguks hästi valmis ning kumbki ei suutnud algatuseks oma paremust maksma panna. Punkt-punkti mängus kulgenud veerandi lõppedes oli minimaalne eduseis Rakverel 19:18. Teise kümnendi alguses tegi Rapla 11:3 vahespurdi, haarates liidripositsiooni enda valdusesse. Poolajapausile minnes oli kodumeeskond peal 5 punktiga, seisuks 38:33.

„Meil jäi täna väsimuse taha, nii kaua kuni oli jaksu nii kaua oli mängu ka, aga täna nii. Ega siin ei ole palju vabandada, neid mänge on siin nii palju olnud. Nüüd on üks mäng veel. Meil on omad võimalused ka, tuleme reedel tagasi ja vaatame kuidas läheb,“ sõnas Rakvere Tarva peatreener Andres Sõber mängujärgselt.

Teisele poolajale tuli Rapla vastu palju aktiivsemalt. Mängiti meeskondlikult nii kaitses kui ka rünnakul ning vahe hakkas tasapisi suurenema. Veerandaja viimastel hetkedel tegid Aivar Kuusmaa hoolealused 8:0 vahespurdi, juhtides enne otsustavat veerandit 57:41. Viimasel kümnel minutil kasvas vahe hetkeks tervelt 20 punktini, kuid Rakvere suutis tulla veel 10 silma kaugusele, kuid seejärel haaras Rapla taas ohjad, võites kohtumise lõpuks 76:61.

„Kõigepealt Raplas on palju fänne ja suured tänud neile, et nad tulid kaasa elama. Tegime väikesed korrektiivid, käisime mängu läbi. Tegime vähem pallikaotusi ja rohkem resultatiivseid sööte. See oli meeskondlik mäng ning Ernestase ja Paasoja super mäng kaitses Rossi vastu. Keskendun nüüd reedesele mängule, peab vaatama kas Keerles saab mängida, ta täna tegi seda tublisti. Usun, et mul on ka mehed väsinud aga tahtmine ja reedel enam taktika ei päästa. Päästab see, kes rohkem seda medalit tahab, Rapla tahab seda hirmsalt, sõnas Aivar Kuusmaa Delfi TV eetris.

Üleplatsimees oli 17 punkti visanud Domagoj Bubalo. Ernestas Ezerskis lisas 13 ning Rait-Riivo Laane ja Janar Soo 10 punkti. Ezerksis mängis väga mitmekülgselt, korjates lauast 8 palli ning andes 5 resultatiivset söötu. Rakvere poolelt tõid Juris Umbrasko 15, Jan Span 14 ning David Haugton 11 punkti. Eelmistes play-off’i mängudes pidurdamatut hoogu näidanud Brandis Raley-Ross jäi täna 9 punkti peale.