Eesti rahvusmeeskond. Foto: Siim Semiskar.

Eesti alistas maavõistlusmängus Islandi, Veesaar ja Toom tegid debüüdi

29.07.2021

Eesti meeste korvpallikoondis alistas Saku Suurhallis peetud maavõistlusmängus Islandi rahvusmeeskonna 93:72 (26:17, 24:17, 27:17, 16:21)

Janari Jõesaare vedamisel võitis avaveerandi 26:17 Eesti. Oma esimese korvi rahvuskoondise eest viskas veerandaja lõpus ka 17-aastane Henri Veesaar ja seda eriti efektsel moel: Märt Rosenthali poolt korvi kohale riputatud palli vajutas 211 sentimeetri pikkune keskmängija võimsa pealtpanekuga sisse.

Initsiatiiv oli ka järgneval kümnel mänguminutil selgelt kodumeeskonna käes ja poolajapausile mindi Eesti 50:34 juhtimisel.

Kolmas veerandaeg kulges samuti eestlaste kontrolli all ja otsustavale neljandikule said Jukka Toijala hoolealused minna pingevabas 77:51 eduseisus. Island suutis kohtumise lõpus vahet küll vähendada, ent ohtlikult lähedale nad Eestile enam ei jõudnud.

Henri Drell kogus väljakuperemeeste parimana 17 punkti ja kuus lauapalli. Janari Jõesaare arvele jäi 13 silma, viis lauapalli ja kolm resultatiivset söötu. Keskmängija Maik-Kalev Kotsar tegi 12 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli ning debütant Henri Veesaar tõi 13 mänguminutiga kolm silma ja võttis seitse lauapalli. Samuti oma esimeses rahvuskoondise mängus väljakule jooksnud Hugo Toom sai mänguaega pisut üle kahe ja poole minuti, statistikasse kogunes talle üks lauapall.

Islandi poolelt tegid enim skoori Aegir Thor Steinarsson 16, Thorir Gudmunder Thorbjarnarson 11 ja Elvar Mar Fridhriksson 10 silmaga.

Rahvusmeeskond peab järgmised mängud tuleval nädalal Helsingis, kus minnakse 4. augustil vastamisi Taaniga ning päev hiljem Soomega.