Joonas Riismaa. Foto: Siim Semiskar.

U20 Nordic Cup Tallinnas: Eesti pidi tunnistama Islandi eakaaslaste paremust, Rootsi alistas Soome

21.07.2021

Tallinnas, Kalevi Spordihallis toimuval Nordic Cup korvpalliturniiril pidi Eesti U20 vanuseklassi noormeeste rahvuskoondis tunnistama Islandi eakaaslaste 85:71 (24:17, 17:10, 24:26, 20:18) paremust.

Eestlased asusid kiirelt 6:0 juhtima, ent Islandi koondislased vastasid 12:0 vahespurdiga ja täna oma 45. sünnipäeva tähistav Indrek Reinbok oli sunnitud aja maha võtma. Island suutis oma eduseisu hoida hoida ning avaveerandi 24:17 võita. Skoorivaese teise veerandaja võitsid külalised 17:10 ja Eesti jäi poolajaks juba 27:41 kaotusseisu.

Kolmandal veerandil näitasid väljakuperemehed hoopis teravamat mängu kui kohtumise esimeses pooles, kuid Island võitles samuti vapralt ja säilitas viimase neljandiku eel 65:53 eduseisu. Viimasel mänguperioodil Eesti vahet vähendada ei suutnud ja Island sai turniiritabelisse ühe kaotuse kõrvale esimese võidu.

Mängu viimastel minutitel viie veaga pingile langenud Joonas Riismaa kogus Eesti parimana 22 punkti ja noppis 8 lauapalli. Hugo Toomi arvele jäi 12 punkti ja 6 lauapalli, Kasper Suurorg lisas 11 silma ja 5 lauapalli. Islandi poolelt hiilgas üleplatsimehena Styrmir Snaer Thrastarson, kelle kontosse kanti 25 punkti ja 15 lauapalli. Dui Thor Jonsson toetas teda 12 ning Veigar Pall Alexandersson 10 silmaga.

Päeva esimeses mängus alistas tugeva teise poolaja teinud Rootsi rahvuskoondis Soome eakaaslased numbritega 71:64 (18:13, 14:23, 19:18, 20:10). Bara Njie tõi võitjate parimana 15 punkti, 5 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. David Jolinder ja Romeo Myrthil kogusid võrdselt 10 punkti. Soome suurim skoorija oli Erik Sajantila 13 punktiga, Touko Tainamo arvele jäi 12 silma.

Homme kohtub Eesti põhjanaabritega Soomest ning Island läheb vastamisi Rootsi koondisega.