Kristen Kasemets. Foto: Siim Semiskar.

Eesti U20 korvpallikoondis alustas kodust Nordic Cup turniiri võidukalt

20.07.2021

Eesti noormeeste U20 vanuseklassi korvpallikoondis alustas kodust Nordic Cup turniiri edukalt, kui numbritega 80:59 (23:12, 25:21, 22:11, 10:15) alistati Rootsi eakaaslased.

Avaveerandil viis kaugviset tabanud eestlased läksid esimesele hingetõmbepausile 23:12 eduseisus. Kaitses vastastele kõva surve peale pannud Eesti alustas teist mänguperioodi samuti hästi ning suurendas kiirelt vahe 30:14 peale. Pärast rootslaste minutilist mõtlemisaega mängupilt pisut võrdsustus, kuid poolaeg lõpetati siiski võõrustajate 48:33 eduseisus.

Vaatamata keskmängija Karl Andres Matute Perneri jalavigastusele kolmanda veerandaja alguses, suutsid Indrek Reinboki hoolealused initsiatiivi enda käes hoida. Otsustavale neljandikule mindi vastu eestlaste 70:44 eduseisus. Tasavägise neljanda mänguperioodi võitsid küll rootslased 15:10, kuid Eesti võidus kahtlust ei tekkinud.

Kristen Kasemets tõi Eesti koondise parimana 17 punkti. Võrdselt 11 silma peale jäid Joonas Riismaa ja Johannes Kirsipuu, Joosep Heinla arvele jäi 10 punkti. Hugo Toom lisas 9 ja Kasper Suurorg 7 punkti. Viimase arvele kogunes ka 8 resultatiivset söötu. Rootslaste suurim korvikütt oli Ali Dibba 14 silmaga, Kenny Pohto arvele kogunes 13 punkti ja 5 lauapalli.

Turniiri esimeses kohtumises oli Soome U20 koondis tugeva viimase veerandaja toel parem Islandi eakaaslastest numbritega 86:65 (14:12, 18:21, 23:22, 29:10). Võitjate parimana kogus Thomas Exaucia 18 silma. Federiko Federiko lisas 13, Antti Ahonen 12 ja Touko Tainamo 10 punkti. Islandi poolelt tegid enim skoori Dui Thor Jonsson ja Julius Orri Agustsson võrdselt 13 punktiga.

Homme tuleb eestlastel vastamisi minna Islandi eakaaslastega ning Rootsi kohtub omakorda Soomega.