ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Osalejate arv tuleval hoojal pole paraku veel selge

Tulevaks hooajaks Alexela KML koosseis muutub

12.05.2015

Pea kuu aega tagasi lõppes Alexela KMLi playoff TLÜ/Kalevi jaoks. Alla kuu on möödas sellest kui esiliiga võitjana triumfeeris Balteco meeskond.

Alexela KMLi juhendi järgi pidanuks need meeskonnad kohtuma omavahel aprillikuu lõpus, et selgitada see meeskond, kes tuleval hooajal mängib kõrgemal tasemel. Seda aga ei toimunud. Balteco treenis kuni eelmise nädalani, ootuses, et äkki üleminekumängud siiski toimuvad. Kuid TLÜ/Kalev polnud nõus/valmis mängima.

 

Iseenesest on olukord arusaadav, sest viimase ülesandmisega registreeriti rida TLÜ/Kalev mängijaid esiliiga võistkonda, mistõttu tagasi „emameeskonda“ liikuda nad enam ei saanud. Teiseks lahkusid Kalle Klandorfi leegionäridest palgalised ammu koju. Kuid see ei tähenda, et juhendit ei peaks järgima.

 

Kalle Klandorf teavitas korvpalliliitu suusõnaliselt ja ka meili teel, et nemad üleminekumänge kevadel kindlasti ei pea, sest meeskonda sisuliselt ei eksisteeri. See-eest oleks ta vägagi nõus meistriliiga kohale mängima septembrikuu keskel. Balteco omakorda ootas kuni eelmise nädalani, kas pakkumine meistriliiga kohale tuleb läbi sportliku printsiibi või saavad nad loobumisvõidu.

 

Eelolevaga on tänaseks selge, et TLÜ/Kalev tuleval hooajal KMLis kohta ei oma. Tegelikult viitas Klandorf juba märtsis pressile, et taolise eelarve, koosseisu ja maksumaeti pitsituste ning üleüldise spordi maksustamise tingimustes tema ei näe võimalust tulevaks hooajaks võistkonda välja panna ja üleval pidada.

 

Ühtlasi on EKL saatnud Baltecole ametliku kirja, et nood kinnitaksid soovi liituda tulevaks hooajaks KMLiga. Kui EKL on selle soovi fikseerinud, saadetakse EKLi poolt pärast maikuu juhatuse koosolekut (26.05) Baltecole KMLis osalemiseks vajalikud atesteerimise tingimused.

 

Kui Balteco täidab need tingimused, klubi vastab nendele kriteeriumitele, on roheline tuli osalemiseks olemas. Balteco peab homseks (13.05) andma andma oma vastuse. Lõpliku otsuse Balteco osas teeb seega juunikuu EKLi juhatus. Eile pani Balteco treener Tõnu Soodla Facebooki üles küsimuse, mida Balteco liitumisest KMLiga arvab laiem korvpalliüldsus.

 

Koos Baltecoga oleks KMLis taas üheksa osavõtjat. Ilma Baltecota niisiis kaheksa. Teoreetiliselt oleks võimalik ka kümne klubiga KML, nagu ka varem on olnud. See aga nõuaks EKLi juhatuselt suvel eraldi otsust. (Alumisel pildil - Balteco võidurõõm esiliiga finaali järel.)

 

Samas oli teada, et meistriliigasse soovib pääseda esiliiga põhiturniiri suveräänne valitseja Betoonimeister/Nord/Tskk, Tiit Soku juhendamisel - klubi noortepüramiidi ja rea mujal edukalt mängivate kasvandikega. Esiliiga finaalis kaotati ometigi Baltecole 72:74 ning nüüd tuleb oodata, mida teeb Balteco. Ja kuidas hindab nende KMLi valmisolekut EKL.

Sünnipäevad
Täna, 22. september
Remi Aare (42)
Heigo Erm (41)
Jaak Hubelmann (66)
Margus Jaago (58)
Homme, 23. september
Lauri Luks (34)
Külli Reinfeld (37)
Igor Tavaste (72)
Risto Visnapuu (39)
Sulge

Ülekanded