Ainars Bagatskis võib endale õlale patsutada

Nižni-Novgorod lõpetas Peterburis seeria 3-2 võiduga

11.05.2015

VTB Ühisliigas venis vaid üks seeria veerandfinaalides viienda mänguni ning see oli oodatult vastasseis Nižni-Novgorodi ja Peterburi Zeniidi, põhiturniiri neljanda-viienda vahel. Võitjana väljus sellest Ainars Bagatskise juhendatav Volga klubi 75:65. Otsustavat mängu teenindas ühe kohtunikuna Aare Halliko.

Zeniit oli suutnud endises Gorki nimelises linnas ühe võidu tagasi võtta ja seeria 2-2 viigistada. Nüüd oli Vassili Karasjovi meeskonnal võimalus kodus seeria võidukalt lõpetada, kuid NN pidas sama plaani. Ning neil õnnestus häälestus, taktika ja vormistus paremini.

Zeniit jäi teise poolaja algusest tagaajajarolli ning päriselt sellest välja ei tulnudki. Korra, 25. minuti lõpuks oli seis Dmitri Kulagini viskest viigis 43:43, kuid enamat Piiteri klubi täna ei suutnud. Taylor Rochestie tõi NN poolel seitse punkti järjest, Semjon Antonov pani kolmese juurde ning 34. minutiks juhtis NN 62:53.

37. minutil suutis Kulagin vahe vähendada 62:66-le, kuid Dmitri Hvostovi ja Tarence Kinsey korvid tüürisid NN kenasti võidusadamasse. Lõpp enam erilist pinget ei pakunud - külalised veeretasid kümnepunktist edu. Moskva CSKA sai teada on poolfinaalvastase.

Suurt rolli mängis täna visketabavus, mis näitas kõigis kriteeriumites NN paremust: kahesed 47 vs 41 %, kolmesed 47 vs 23 %, vv 75 vs 53 %. Laud 43-43, korvisöödud Zeniidile 12-10, pallikaotusi Zeniidil 7, NN-l 9.

Dmitri Kulagin tõi Zeniidile 19, Jevgeni Valiev 16+7lp, Walter Hodge 11+3+4 (visked vaid 17/4), Cameron Jones 9+6lp, Dejan Borovnjak 6+10+3 (10/3). Kyle Landry jäi sootuks nulli peale.

Võitjate kasuks tõi Tarence Kinsey 22 p (16/9), Taylor Rochestie 12+5+6, Artjom Parahhovski 11+9lp, Trey Thompkins 9+6lp.

Vassili Karasjov (Zeniit): "Täna meil lihtsalt ei jätkunud jõudu. Kui me mängisime oma mängu, kiiretele üleminekutele, õnnestus meil kõik; niipea kui hakkasime otsima individuaalseid käike, positsioonilisi üks-üks lahendusi, sai selgeks, et see pole meie mäng. Taolisi supermängijaid meil lihtsalt pole. Lõpus tulid väsimuse pealt eksimused ka kaitses ning nad viskasid vabalt kolm kolmest."

Ainars Bagatskis (NN): "Oli ilmselge, et mäng tuleb raske. Mängu esimesed viis viset saime teha vabalt, aga kõik panime mööda... Seekord aga tegutseisme kaitses isegi üllatavalt targalt ja meeskondlikult, millega seletab ka Zeniidi 65 punkti. Domineerisime läbi mängu pea igas elemendis, välja arvatud ründelauas.

Oli hea seeria. Ning meie klubi jaoks on poolfinaal suur edu."

*       *       *

Poolfinaalis kohtuvad: Himki-Kuban ja CSKA-NN. Esimene paar alustab võitlust finaalipääsu nimel 20. mail, teine 21. kuupäeval.