Eesti naiskonna olümpiateekond lõppes veerandfinaalis Hiina Taipei vastu

07.06.2021

Möödunud nädalavahetusel mängiti Ungaris Tokyo olümpiamängude 3x3 korvpalli lisakvalifikatsioon, kus jagati kaks viimast olümpiapääset. Eesti naiskonna laeks jäi veerandfinaal, kus tuli alla vanduda Hiina Taipeile.

Koosseisus Anna Gret Asi, Kadri-Ann Lass, Merike Anderson ja Jane Svilberg mänginud Eesti kaotas veerandfinaalis 17:21. Eesti juhtis tasavägist kohtumist veel 16:13, kuid pidi lõpuks siiski vastasele alla vanduma.

Lass panustas Eesti poolelt viie punktiga, ülejäänud naiskonna liikmed tõid kõik neli punkti. Eestlannad kvalifikatsiooniturniiril võite ei teeninud. Alagrupis kaotas Eesti 10:11 Hollandile ning 10:13 Ungarile.

Naiste arvestuses võitis lisakvalifikatsiooni Itaalia, kes alistas finaalmängus Ungari tulemusega 13:12. Meestest teenis olümpiapääsme Belgia, kes oli esikoha mängus 21:14 parem Ungarist.

Tokyo olümpiamängud stardivad 23. juulil.