Vene ja Zalgiris valmistuvad poolfinaaliks Juventusega

10.05.2015

Leedu meistriliiga LKL veerandfinaalid erilisi üllatusi ei toonud. Kaunase Zalgiris ja Vilniuse Lietuvos rytas marssisid tõrgeteta kolme mänguga poolfinali, tänavu Euroliigas osalenud Klaipeda Neptunas loovutas Džukijale ühe võidu.

Zalgiris võitis kolmes „setis“ Panevežyse Lietkabelist, Lietuvos rytas 3-0 Šiauliaid ning Neptunas 3-1 Alytuse Džukjiat. Jäi veel oodata neljandat osalist poolfinaalidesse.

Sootuks komplitseeritum oli põhiturniiri neljanda Pasvalyse Pieno zvaigzdesi ja viienda Utena Juventuse seeria. Olgu öeldud, et ses seerias ei võitnud kodus mänginud võistkond ühtegi mängu...!

Lõpuks oli Utena meeskond peal 3-2, otsustav kohtumine Pasvalyses neile 69:61. Seejuures neljandas mängus Utenas (võit Pasvalysele 83:80) tõi Laimonas Kisielius võitjate poolel 32 punkti, lisaks 7lp+5rs. Võidumängu parim oli Utena poolel Arvydas Sikšnius 15+6lp-ga.

Vene kasvav roll

Siim-Sander Vene roll on hooaja edenedes tasapisi kasvanud. Keskmiselt 14 ja poole minutiga LKLis on Tartust pärit koondislane toonud tänavu 5,2 punkti, 2,8 lauapalli ja 0,9 korvisöötu – need on Zalgirise särgis Vene parimad numbrid hooaegade lõikes. Hooajal 2013/14, tõsi, Prienai eest (mänguaega üle 28 minuti) tõi Vene 11,8+5,6+2,5.

Olgu lisatud Vene visketabavus tänavustes mängudes, siiani: kahesed 56,6 %, kolmesed 32,4 %, vabavisked 80,6 %. Viimase kuue kohtumise keskmine on tal 8,7 punkti.

Poolfinaalseeria Utena Juventusega algab Zalgirisel kolmapäeval, teine paar – Lietuvos rytas-Neptunas alustab neljapäeval.