Kristo Saage. Foto: Ott Kattel.

Täna Saku I liigas: kas Tartu Ülikool ja Rae Koss suudavad veerandfinaalseeriad viigistada?

20.05.2021

Saku I liigas jätkuvad täna veerandfinaalmängud, kui KA Tallinna Kalev/TSK võõrustab kell 19:00 algavas mängus Rae Koss/Hansaviimistlust ja Tartu Ülikool II võtab kodusaalis kell 19:30 vastu Kadrina Karud. 9.-12. koha mängus lähevad vastamisi Eesti Maaülikool/Skarcon ja SK Nord Aid/Cramo.

Kadrina Karud võitis seeria avamängu 93:75.  Austin Dwight Wrighten tõusis võitjate parimaks 30 silma, 5 resultatiivse söödu ja 5 lauapalliga. Allan Ehte lisas 15 punkti, 6 söötu ja 5 vaheltlõiget ning ligi 37 minutit väljakul rassinud Gintaras Dalke arvele jäi 12 punkti, 8 resultatiivset söötu ja 2 lauapalli.

Tartlaste poolelt kogus parimana Aleksander Tassa 19 silma ja 7 lauapalli, Markus Heinakrooni arvele jäi 15 punkti ja 12 lauapalli.

Tartu ja Kadrina teist vastasseisu saab otseülekandes jälgida sport.televison.ee lehelt

Rae Koss/Hansaviimistlus ja KA Tallinna Kalev/TSK omavahelise esimese veerandfinaali võitis viimane tulemusega 70:63.

Võrdselt kehvalt viskeid tabanud (31% – 34%) meeskondade suurim vahe tuli sisse lauavõitluses, mille Rae Koss kaotas koguni 33:52 (sh ründelaud 9:19).

Kalevi akadeemia parimana viskas Erik Luts 18 punkti ja noppis 12 lauapalli, Romet Käämer lisas 13 ja Siim Laur 10 silma. Rae Kossu eest kogus Karl-Peeter Kangur 14 punkti ja 6 lauapalli. Väljakult vaid ühe viske tabanud, kuid vabaviskeid 10/10 sopsanud Kristo Saage arvele kanti 12 punkti ja 7 lauapalli.