ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Uus juhend kategoriseerib Eesti 1000 korvpalliplatsi

20.05.2021

Eesti Korvpalliliit lõi koostöös Eesti Spordiregistriga korvpalliplatside juhendi, mis on abiks korvpalli õueplatside ehitamisel ja renoveerimisel ning mille alusel on võimalik kõikidele mänguplatsidele anda kategooria. Korvpalliliidu poolt kaardistatud korvpalliplatside kaardile lisandus täna 1000. palliplats, milleks on kunagise Kasari Kooli tänaseks unustatud puitkattega mänguväljak.

Korvpalliplatside kaardistamise ja kategoriseerimisega soovib Eesti Korvpalliliit rõhutada, et iga korv on tähtis, kuid juhtida ka tähelepanu, et platsid vajavad regulaarset hooldust ning anda soovitusi uute korvpalliväljakute rajajatele, et tulevikus vastaksid üha rohkemad neist võistlustingimustele.

 

„Kogukondade palliplatsid on tihtipeale need kohad, kus noored esimest korda korvpalliga kokku puutuvad ning alaliidu jaoks on oluline, et meie väliväljakud oleksid heas seisukorras ja kasutuskõlblikud. Valminud juhend on tööriist kõigile, kes soovivad oma kogukonda uut platsi rajada ning ka neile, kes soovivad olemasolevaid väljakuid renoveerida,“ sõnas Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.

 

Spordikoolituse ja -Teabe SA spordiregistri spordiehitiste peaspetsialist Reele Remmelkoor: "Eesti Korvpalliliidu initsiatiiv spordialaga seotud taristu arendamiseks on igati tervitatav. Spordiregistri keskkond aitab alaliitu andmete kogumisel ja kategoriseerimisel."

 

„Soovime jagada kõik korvpalliplatsid kolme kategooriasse, millest vaid neid, kus jooned maas, saab nimetada väljakuks. Kolmas kategooria käsitleb kohti, kus jooned puuduvad ehk vaid korv on üleval,“ selgitas projekti eestvedaja, korvpalliliidu 3x3 korvpalli valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul on korvpalliplatside kaardistamisel kaasa aidanud üle 150 inimese.

 

Tuhande korvpalliplatsiga interaktiivse korvpallikaardi leiad siit!

 

Korvpalliplatside kategooriate juhendi siit!

Sünnipäevad
Täna, 21. september
Kristjan Karm (40)
Ermil Kuldkepp (61)
Andre Pärn (44)
Sonata Eliis Timofejeva (20)
Homme, 22. september
Remi Aare (42)
Heigo Erm (41)
Jaak Hubelmann (66)
Margus Jaago (58)
Sulge

Ülekanded