Dmitri Kulagin

Zeniit-Nižni-Novgorod seerias tuleb viies mäng

09.05.2015

Peterburi Zeniit viigistas võõrsil VTB Ühisliiga veerandfinaalseeria Nižni-Novgorodi vastu, võites selg vastu seina mängu 83:76 (47:42). Otsustav viies mäng peetakse esmaspäeval Peterburis.

Nižni-Novgorod oli avamängu Peterburis kaotanud, kuid võitnud seejärel ühe mängu võõrsil ja ühe kodus. Reedel oli neil võimalus kodus seeria lõpetada ning hakata valmistuma poolfinaalideks Moskva CSKA-ga. Nüüd aga on olukord sootuks keerulisem.

Zeniit lõi suurepärase vundamendi võiduks, visates esimese viie minutiga 20 punkti, surudes peale meeletu tempo. Ometi, kodumeeskond sai jaamast lahkuval rongil õigel ajal sabast kinni ning jõudis veerandi lõpuks viisakasse seisu – 21:27. Kuid kogu ülejäänud mängu jooksul Zeniit initsiatiivi enam ära ei andnud.

Peamiselt Artjom Parahhovski ja Dmitri Hvostovi pingutuste toel püsis NN mängus, kolmanda veerandi lõpus oli Zeniidi edu vaid 64:60. Viimane veerand oli mõlemapoolselt märksõnaks kõva kaitse, mis aga andis trumbid juhtivale meeskonnale – neljanda veerandi kuue esimese minutiga viskasid mõlemad vaid kuus silma.

Murdepunktiks sai 36.-38. minut, mil mitu korvi sepistasid Walter Hodge, Dmitri Kulagin ning muidu varjus püsinud Kyle Landry – viimase kolmese järel 1.03 enne lõppu oli seis Zeniidile 80:71.

Mängu staariks nimetati Ühisliiga lehel Dmitri Kulagin, kes tõi mängu algul kahe ja poole minutiga (!) 14 punkti, andes mängule omapoolse aktsendi. Statistika oli muidu väga võrdne, laua võitis siiski Zebniit 36-32. Oluline number aga mujalt: Zeniidi algviisik tõi 63 punkti, NN-il vaid 35...

Individuaalset statistikat:
Nižni-Novgorod: Artjom Parahhovski 18+7lp, Dmitri Hvostov 13+3+7, Semjon Antonov – 13, Trey Thompkins 8+7lp, Taylor Rochestie 8+4+2.

Zeniit: Dmitri Kulagin 22+7+3, Dejan Borovnjak – 17+5+3, Walter Hodge – 14+7rs, Kyle Landry 9p, D.J. Stephens 6+6lp, Pavel Spiridonov 6+5lp.