ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

U13 ehk miniklassi võitjad selguvad laupäeval Kristiine Pallimängude Majas

U13 G4S Noorteliiga mullused finaalid ei kordu (Delfi TV)

08.05.2015

Viimased G4S Noorteliiga võitjad selguvad laupäeval U13 vanuseklassis, sündmuspaik Kristiine Pallimängude Maja. Reedest poolfinaalide tegijaks võib nimetada BC Kalev/Cramo, kes erinevalt mullusest pääses finaali nii tüdrukute kui poiste arvestuses.

U13-vanuseklasside finaalides on esindatud favoriidid ja BC Kalev/Cramo. Täna sai selgeks, et poisid ja tüdrukud, kes sündinud. 2002 a ja hiljem, möödunud aastal toimunud kullamängudele kordust ei anna.

 

Tõsi, põhiturniiride kindlad esinumbrid, Raplamaa poistel ja Pärnu LSK tüdrukutel, said finaali, kuid Salva/Rock II ja Audentese SK lülitati kullaheitlusest välja kodusaali eelise ära kasutanud BC Kalev/Cramo võistkondade poolt. 

 

Tüdrukud

Esimeses tüdrukute poolfinaalis ei andnud põhiturniiri suveräänne valitseja Pärnu LSK (Katrin Kallit) šanssi Tallinna Kalevile (Jaanika Veinpere-Pillisner, Lolita Gretševa), keda võideti 71:18. Juba avaveerand kuulus Pärnule 24:2.

 

Ka U12 vanuses parimate hulka kuulunud Elena Sutt tõi Pärnule 18+6vl, Helerin Kass 12, Katriin Juurik 11+12lp+10vl, Triin Juurik 10+9lp, Carolyn Klaamas 7+8vl. Kalevi poolel tõi Viktoria Kisseljova 8+9lp.

 

Teises paaris võitis Kalev/Cramo (Maia Dorbek) Audentese SK-d (Reet Rausberg, Kati Rausberg) 40:36 (17:14), olgu et senises kolmes omavahelises kohtumises oli peale jäänud Audentes kuue, seitsme ja kahe punktiga.

 

Ivetta-Elizavetta Okuneva tõi Cramo kasuks 15+12lp, Maarja Grünmann 12+6lp, AUD poolel Helena-Stina Svilberg 12+8+3, Triinu Ojala 10p ning Triinu Liis Vaikma 7+16lp.

 

Poisid

Esimeses poolfinaalis võitis soosik Raplamaa (Kalle Kollin, Viljo Sinikas) Keila KK-d (Markko Arro) 69:36 (37:18), laud 49-23. Juba avaveerand kuulus Raplamaale 20:6.

 

Markus Ruubel tõi võitjaile 17+8lp, Märjamaa/Kohila ühisvõistkonna liiga finaali aidanud Joonas Riismaa 25+14lp ning sama võistkonna liige Johannes Kirsipuu 15+7+5. Keila poolel tõi Kristen Kasemets 12+6+3 ja Sten Strelkov 10p. Keila oli veerandfinaalis välja lülitanud koht kõrgemal vahegrupi lõpetanud BC Tarvas/Rakvere SK.

 

BC Kalev/Cramo (Marko Parkonen) oli Salva/Rock II-st (Rein Raam, Olari Narits, Joosep Kivimäe) parem 61:45 (26:22). Cramo tegi vahe sisse kolmandal veerandil - 18:8. Laud kuulus neile 48-33, tähelepanu väärib ka Salva/Rocki tabavus vabavisetel - 31st 11... Seega, sinna läks kaduma liialt punkte.

 

Joosep Heinla tõi võitjate kasuks 21+8lp, Riho Sild 12, Kasper Suurorg 11+7lp ja Markus Ilver 3+11+2; Sverre Aav Tartu poolel 21+5lp, Christopher Kalda 5+5lp. Hooajal oli seni nende omavaheline seis viigis.

 

*       *       *

Homsed medalimängud algavad kell 12:00 ja 14:00 ning neid näeb ka Delfi TV vahendusel.

 

 

Sünnipäevad
Täna, 18. september
Mikk Jurkatamm (21)
Gerd Kiili (43)
Aadu Paist (74)
Tõnis Vahesaar (38)
Homme, 19. september
Sergei Babenko (60)
Irja Zilmer-Laidvee (53)
Kaspar Treier (22)
Sulge

Ülekanded