Maurice Kemp. Foto: Hendrik Osula.

17.04.2021

Laupäeval võttis BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas vastu Moskva oblasti Himki meeskonna. Play-offi koha minetanud Cramo näitas taaskord sisu, alistades Euroliiga klubi 91:84 (22:17, 28:24, 15:26, 26:17), vahendab Korvpall24.ee.

Kalevlaste ridades jätsid mängu vahele põlve raviv Janari Jõesaar ning Tanel Kurbas. Võrdselt kulgenud avaveerandajal oli kerge initsiatiiv kodumeeskonnal, kui Cramo suurim eduseis oli Martin Dorbeku kaugviske järel 20:14.

Teisel mänguperioodil jõudis Euroliiga klubi mitmel korral punkti kaugusele, ent kalevlastel olid rünnakul vastused olemas. Marcus Keene`i kaugvise kasvatas kodumeeskonna eduseisu 45:36-le, kuid pidi 1.19 enne poolajavilet kolmanda vea järel pingile naasma. Maurice Kempi võimas pealtpanek ning Chavaughn Lewise tabav kolmene viisid Cramo pikemale pausile 9-punktilises paremuses.

Kolmanda veerandaja esimese viie minutiga 17:4 vahespurdi teinud külalised suutsid mängu murrangu tuua, kuid kalevlased ei murdnud ning Rauno Nurgeri vabavisete järel mindi otsustavale kümnele minutile vastu Himki 67:65 eduseisul.

Cramo alustas mänguperioodi 12:0 spurdiga, mille lõppakordiks oli Lewise kaugvise (77:67). Külaliste viimane jõupingutus kandis neid ühe korvi kaugusele (79:82), ent Kempi pealtpanek ja Dorbeku neli järjestikust vabaviset vormistasid Cramole hooaja ühe magusaima võidu.

Efektiivselt tabanud Maurice Kemp tõusis 24 punktiga (visked väljakult 10/13) üleplatsimeheks. Chavaughn Lewis lisas 14 punkti ja 6 korvisöötu. Rauno Nurger viskas 14 minutiga 12 silma (vabavisked 8/9) ning noppis 6 lauapalli. Devin Thomas ning kaugvisetega hädas olnud (1/9) Marcus Keene tõid kumbki 11 punkti. Eksimatult visanud Martin Dorbek tõi 9 silma.

Himki parimateks tõusid Sergei Karasjov 18 ning Jevgeni Voronov 15 punktiga. Vjatšeslav Zaitsev lisas 12 punkti, 6 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget.

Kalev Cramo püsib 7 võidu ja 15 kaotusega 10. kohal, järgmises kohtumises võetakse kodus 21. aprillil vastu Nižni-Novgorod.