U16: Tartu Kalevi tüdrukutele karikalt kuldne duubel

19.12.2014

Tüdrukute U16 finaalis kohtusid Tartu Kalev ja Audentese SK, kaks võistkonda, kes meistrivõistlustel püsinud tänavu seni kaotuseta. Ühelt pool treeneripingil Kaire Asi, teisel pool aukartustäratav kogenud tandem Jaanus Levkoi-Reet Rausberg.

Kaks esimest veerandaega mängiti täiesti võrdselt - esimene 17:16 Tartule, teine 17:19, nii mindi poolajale seisul Audentese 35:34 eduseisul. Kolmandal veerandil leidis Tartu lihtsamaid ja sirgjoonelisemaid lahendusi, pall liikus õigesse kohta ning viskekohti realiseeriti Audentesest oluliselt paremini - Tartu läks ette 52:40.

Audentes tuli veel ühtlaselt püüdes kuue punkti kaugusele 53:59, kuid enamaks polnud suuteline - Audentesel puudus liider või otsustajad. Ka oli Kalevi tehniline arsenal oli parem, mis lubas neil pealtnäha lihtsaid korve saada.

Audentese poolel oli tunda närvilisust, visetel oldi ebakindlamad, liiga palju esines praaki. Audentese positiivseimaks omaduseks ses mängus oli võitlus lõpuni ning püüd, kuid Tartu oli klassilt pisut parem.

Neljandal veerandil säilitas Tartu ca kümnepunktilist edu ja vormistas karikavõidu tulemusega 74:62. Kalevi edukaimad: Eleriin Vaino 20p+11lp+4rs, Kadi Kals 16+7lp, Sandra Reinvald 13+12lp; Audentese poolel Anna -Helena Ehala 17+18lp, Victoria-Ida Vähi ning Kätrin Varik tõid 9 silma.

Mõlemas käes karikat hoidnud Kaire Asi lausus õnnelikuna: "Audentese tüdrukutele me tegelikult kaotanud ei olegi, ses mõttes oli teine võit reeglipärane. Aga finaal on finaal ja pinge on ikka üleval, liiati oli meil kaks tüdrukut puudu. Täna oli selge, et kui saame kaitse pidama ja agressiivseks, nad meid ei ohusta. Me saime ja see otsustas. Kokkuvõtteks - võimalused olid täna meie jaoks laual ning õnne, et mõlemad suutsid need ka ära kasutada. Avapoolajal ei suutnud me teha ühtegi petet, teisel polajal saime ründemängu ka käima."

On tähelepanuväärne, et 12-aastane Anna-Gret Asi tegi ka U16 finaalis kaasa 16 minutit, ehk siis kahes kullamängus kokku 56 minutit ja 28 punkti.

N 02.12.2021 11:00 KML nõukogu
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 10:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 12:00 EKL üldkogu