ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Eesti Eriolümpia korvpallivõistkond 2019. aastal. Foto: erakogu.

Eriolümpia Eesti Ühendus kutsub üles korvpalliklubisid- ja treenereid osalema seminaril

30.03.2021

Eriolümpia Eesti Ühendus kutsub koostööle ja pakub teoreetilisi teadmisi sellest, kuidas oma klubi juurde kaasata erivajadusega inimesi. Eriolümpia tegeleb intellektipuudega inimeste sihtrühmaga. Meie patroon Hannes Hermaküla julgustab spordiklubisid kaasama ka erivajadusega inimesi, sest nad on võimelised õppima, omandama, kuigi see kõik võtab neil kauem aega.

7. aprillil kell 14-16 toimub veebiseminar teemal „Ühendava korvpalli arendamise kogemused Soomes.“ Seminar on soome keeles tõlkega eesti keelde. Soomes veab Soome Korvpalliliit seda liigat, mis toimib juba ca 15 a. Treeningud toimuvad klubide juures ja see on hea väljund nendele treeneritele ja sportlastele, kes soovivad tegeleda korvpalliga harrastustasemel ning panna end proovile teisel tasandil. Soomlased jagavad oma kogemusi ja nõuandeid. Seminar on tasuta. Registreerumine Tiina@eeo.ee – siis teame teid oodata. Link koosolekuga liitumiseks on siin:

 

https://zoom.us/j/93940659245?pwd=SHFIRFczcXdCbFUzYkhkbnJsSUd3dz09

 

Meeting ID: 939 4065 9245

Passcode: 398171

 

Eesti osaleb ühendava korvpalli Erasmus+ projektis, mille raames toimubki eelpoolnimetatud seminar, moodustatakse võistkonnad, kes treenivad ning 2. juunile on planeeritud Viljandis turniir (juhend lisatud), mille ühe divisjoni võitja saab osaleda oktoobris Itaalias peetaval turniiril. Projekti raames on võimalik osaleda mitmel veebikoolitusel, kus fookuses just ühendav sport, korvpall ja sellega seonduv. Esimene seminar toimub juba 31.03 kell 17-18. Link koolitusele:

 

https://specialolympics.zoom.us/j/91563219624?pwd=K1pKWUx2YWVxeTViSUNHQXhlalBjQT09

 

Meeting ID: 915 6321 9624

Passcode: 731022

Registreerumine Tiina@eeo.ee – siis teame, et osalete ja saame saata ka järgmiste koolituste info.

 

 

Ühendavast spordist

 

Eestis on Eriolümpia ühendava spordi tegevusi korraldanud juba 2014. a alates. Oleme ühendava korvpalli võistkonnaga edukalt võistelnud 2015. a Los Angelese maailmamängudel. 2021. a Kaasani maailmamängudeks treenib Järvamaal ühendav saalihoki meeskond. Seni on Eestis toimunud põhiliselt rekreatsioonipäevad, koolitused, koostöö ülikoolidega, kuid toimivaid ühendava spordi liigasid meil veel ei ole.

 

Ühendav sport on unikaalne sportlik koostöövorm, mis ühendab eriolümpia sportlasi ja partnereid. Partner on sportlane, kellel pole intellektipuuet ja kes aktiivselt osaleb koos eriolümpia sportlasega lõbusas, positiivseid emotsioone pakkuvas mõtestatud treeningprotsessis ning võistlustel.

 

Täpsem info: https://eeo.ee/organisatsioon/uhendav-ingl-k-unified-sport/

 

Otsime omale koostöö jaoks sõbralikku korvpalliklubi, kes võiks olla meile turniiri aastal nö patroon ning kellega saaksime teha koos korvpallile või heategevusele suunatud tegevusi.

Sünnipäevad
Täna, 24. september
Aleksander Karavajev (62)
Õie Krevald-Veske (78)
Malle Tammpere (Rüga) (93)
Rainer Võsaste (56)
Homme, 25. september
Aare Halliko (47)
Aleksander Kaaberma (26)
Tõnu Lust (62)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Pärnu | FEC