Alexela KML-i teine finalist on TÜ/Rock

06.05.2015

Alexela Korvpalli Meistriliigas selgus otsustavas viiendas poolfinaalkohtumises teine finalist, kui TÜ/Rock alistas lõpuminutite heitluses Rakvere Tarva 60:57. Finaalis on neid juba ees ootamas valitsev Eesti meister Kalev/Cramo, finaalseeriaga tehakse algust 14. mail Tartus. Rakvere Tarvas ja TYCO Rapla alustavad "väikse finaaliga" esmaspäeval 11. mail Rakveres.

Punkt-punktis kulgenud avaveerandaja lõpetas Kristen Meistri kauge kahepunktivise ja seis tablool näitas 17:14. Teise veerandaja alguses tegi Tarvas 10:2 spurdi ja peagi juhiti 27:16. Tanel Sokk ja Valmo Kriisa vedasid aga TÜ/Rocki mängu kaugvisetega tagasi ja hästi sekkus pingilt ka pärast pikka vigastuspausi Timo Eichfuss. Kriisa viimase sekundi kaugvise lõpetas ka poolaja 35:34 TÜ/Rocki kasuks.

Kolmanda perioodi keskel oli TÜ/Rockil juba kuuepunktiline edu seisul 42:36 ning peamine roll selles oli Sokul ja Eichfussil. Tarva ameeriklaste trio tõi igaüks ühe korvi, neist viimane oli Julius Brooksi võimas pealtpanek Rossi söödust ja mäng oli taas tasa.

Neljandal veerandajal punus Tarvas taas kokku ühe korraliku vahespurdi kui kolmepunktilises kaotuses visati järjest üheksa punkti ja kodumeeskond leidis end 48:54 kaotusseisus. Nagu tal kombeks, võttis mängu enda peale Tanel Sokk ja tema korv ning kaks vabaviset, sellele otsa Tanel Kurbase korv viigistasid seisu 54:54 peal. Joosep Toome vabavisked viisi TÜ/Rocki ette, aga sloveen Jan Špan tabas Tarvale õhku andva kaugviske. Soku korv ja üks Dorbeku vabavise viisid taas tartlased ette ja seda enam maha ei mängitud. Joosep Toome vabavise tõi tabloole ka mängu lõppnumbrid 60:57.

„Ei oska midagi öelda hetkel. Meil olid omad võimalused olemas, olime 6ga ees veidi enne lõppu ja üks korv oleks ehk aidanud. Vastane suutis mitmel korral alt üles tulla ja olid täna selle ära teeninud. Rockil oli täna rohkem jõudu, igaüks pani täna kogemuste pealt. Meil oli tahtmine hea, kuid ei suutnud ära panna,“ sõnas alati positiivne Rakvere Tarva treener Andres Sõber TV6 eetris.

„Varrak ja Kuusmaa ütlesid, et nad ei saanud särki higiseks, meie Jorriga saime küll särgi higiseks,“ sõnas Gert Kullamäe naljaga. „Sellised lõpud ongi paras loto ja nad said veel viskele ning oleks võinud selle lisaajale viia. Ma ei uskunud, et see seeria selliseks läheb. Meil on tegelikkuses ühtlasem pink, kust skoori peaks tulema. Au Tarvale, nad oleks seda finaalkohta samamoodi väärinud. Tänud publikule, kes täna tulid. Me teeme kindlasti omad järeldused sellest seeriast, arvestades vastast.“

Rocki poolelt jõudis kahekohaliste punktideni ainult Tanel Sokk, kes viskas 18 punkti. Kolm kaugviset tabanud Valmo Kriisa toetas teda 9 punktiga. Rakvere Tarva resultatiivsemad olid Brandis Raley-Ross 16 ning Jan Span ja David Haughton 14 silmaga. Haugton korjas lisaks lauast 12 palli, tehes kaksikduubli.