AVIS UTILITAS Rapla | Foto: Ott Kattel

Tipphetked: Rapla sai uue tagamängija eestvedamisel hooaja 11. võidu

09.02.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti teisipäeval ära üks mäng, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas AVIS UTILITAS Raplat. Tartu alustas kohtumist paremini ja võitis avaveerandi, aga poolajaks oli Rapla 40:35 ette pääsenud. Kolmandat veerandaega kontrollisid külalised samuti, aga Tartu püsis mängus ja viimase neljandiku keskpaigas tuldi 59:63 peale. Seejärel tegi Rapla aga 7:2 spurdi ning kodumeeskond ülejäänud ajaga enam ohtlikuks ei osutunud.

Tartu Ülikool Maks & Moorits - AVIS UTILITAS Rapla 70:76 (23:20, 12:20, 11:16, 24:20)

Visketabavuses jäi Tartu 48% - 43% peale. Lauavõitluse võitis Rapla 37:33 (ründelaud 13:7). Korvisööte andis Tartu rohkem 18:17, vaheltlõikeid tegi enim Rapla 10:5. Pallikaotuseid kogunes Tartul 15, Raplal 11.

Rapla parimaks kerkis nende värskeim täiendus, ameeriklasest tagamängija Brandon Childress, kes viskas 25 punkti (vabavisked 8/9, kahesed 4/5, kolmesed 3/8), võttis 6 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Al-Wajid Aminu lisas 13 punkti, võttis 8 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget ning Roberts Freimanis tegi kaksikduubli 11 punkti ja 11 lauapalliga. Mängust jäi eemale Saimon Sutt.

Hendrik Eelmäe oli Tartu resultatiivseim 20 punkti ja 3 korvisööduga. Emmanuel Wembi järgnes 16 punkti ja 4 lauapalliga ning Jordan Capps ja Charles Barton tõid 9 punkti, kellest viimane andis veel 5 korvisöötu.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 10. veebruaril, kui Pärnu Sadam võõrustab Rakvere Tarva meeskonda.