Marcus Keene. Foto: Hendrik Osula.

Tipphetked: Kalev/Cramo kaotas võõrsil Permi Parmale

09.02.2021

Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo pidi VTB Ühisliigas teisipäeval tunnistama Permi Parma 80:72 (22:20, 25:19, 16:18, 17:15) paremust. Korduskohtumine peetakse samuti võõrsil juba 12. veebruaril.

Pühapäevasest CSKA võidust innustust saanud Cramo läks viieminutilise mängu järel 14:6 kohtumist juhtima, kuid kodumeeskond võttis 7:0 vahespurdiga initsiatiivi üle ning võitis avaveerandaja 22:20. Veerandaja lõppu jäi kaunistama Rauno Nurgeri kaugvise sekund enne vaheajapausi, vahendab Korvpall24.ee

Teisel mänguperioodil kasvatas Vladimir Ivlevi 2+1 rünnak Permi klubi eduseisu kahekohaliseks (42:31), ent Marcus Keene vastas kohe kahe järjestikuse kaugviskega. Poolaja lõpetas Adas Juškeviciuse neljas tabav kolmene ning võõrustajad läksid pikemale pausile 8-punktilises eduseisus.

Kolmanda veerandaja keskel õnnestus kodumeeskonnal vahe taas kahekohaliseks kasvatada (56:45), aga kalevlastel oli vastus olemas ning Nurgeri pealtpanek lõpetas külaliste 10:0 vahespurdi (56:55). Veerandaja lõpetas Gleb Sheiko neljapunktirünnak ning otsustavale kümnele minutile mindi Permi 63:57 juhtimisel.

Ka viimasel veerandajal kordus sarnane muster, kus Parma sai alguses paremini minema ning Sheiko kaugvise kasvatas Permi klubi eduseisu 71:59-le. Kalevlased andsid siiski veel ühe lahingu ja 9:0 spurt tõi külalismeeskonna ühe viske kaugusele. Seisul 72:75 ei tabanud Janari Jõesaare kaugvise ning Juškeviciuse ning Eigirdas Zukauskase korvid vormistasid kodumeeskonnale olulise võidupunkti. Permi edu võtmeks olid kindlasti hästi tabanud kolmesed (14/33 ehk 42%), samuti aktiivsus ründelauas.

Marcus Keene tõi kalevlaste ridades 19 punkti, kuid kogus ka 5 pallikaotust. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Maurice Kemp (12 ja 6 lauapalli) ning Janari Jõesaar (11). Devin Thomas oli 8 punkti ja 8 lauapalliga lähedal kaksikduublile. Chavaughn Lewis jagas kohtumise parimana 6 korvisöötu.

Adas Juškevicius tõi võitjaile 19 silma ning 5 korvisöötu. Marcel Ponitkalt lisaks 10 silma ning 5 söötu. Nikolai Zhmako panustas võitu 9 punktiga.

Samad meeskonnad kohtuvad uuesti Permis juba reedel, 12. veebruaril. Kalev/Cramo hoiab 13 mängu järel 3 võiduga eelviimast kohta, Parma on 5 võiduga 9. positsioonil.