Kaddri-Ann Lass katmas Maria Vadejevat. Foto: FIBA.com

Eesti korvpallinaiskond kaotas EM-valiksarjas Venemaale

04.02.2021

Eesti naiste korvpallikoondis pidi Orenburgis tunnistama kohaliku Venemaa naiskonna kindlat 79:35 paremust.

Visketabavusega hädas olnud Eesti naiskond jäi avaveerandi järel 11:23 kaotusseisu. Teisel mänguperioodil piirdusid eestlannad vaid seitsme punktiga ning tugevad vastased haarasid poolajaks 45:18 eduseisu.

Kolmas veerandaeg mängu muutust ei toonud, venelannad võitsid selle 24:10. Otsustavale neljandikule mindi seega võõrustajate 69:28 juhtimisel. Venemaa ei lasknud ka kohtumise lõpus jalga sirgeks ja võttis lõpuks kindla võidu. Eestile oli see käesolevas valiksarjas viiendaks järjestikuseks kaotuseks.

Võitjate parimana kogus Raisa Musina 17 punkti, Daria Kuriltšuk lisas 14 ja Elizaveta Komarova 13. Maria Vadejeva tegi 11 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli. Kadri-Ann Lass oli Eesti naiskonna parim 17 punktiga. Marie Anette Sepp lisas 5 ja Merike Anderson 4 silma.

2021. aasta EM-valiksarja viimase kohtumise peab Eesti naiskond laupäeval, kui meie aja järgi kell 13:30 minnakse vastamisi Bosnia ja Hertsegoviina koondisega.