Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Tipphetked: Pärnu kontrollis igas plaanis mängu ja võitis taas Tartu meeskonda

27.01.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära üks mäng, milles Pärnu Sadam võõrustas Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. Kodumeeskond võitis avaveerandi seitsme punktiga ja poolajaks juhiti 49:36. Tartu püsis siiski mängus ja kolmanda veerandaja lõppedes oli kaotusseis sama suur. Viimasel neljandikul pani aga Pärnu oma paremuse selgelt maksma ja võeti lõpuks 87:65 võit.

Pärnu Sadam - Tartu Ülikool Maks & Moorits 87:65 (21:14, 28:22, 17:17, 21:12)

Visketabavuses jäi Pärnu 47% - 37% peale ja lauavõitlus võideti 39:32 (ründelaud 13:8). Korvisööte andis Pärnu rohkem 28:15 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 10:9. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 12, Tartul 20.

Robert Valges viskas Pärnu parimana 19 punkti. Mihkel Kirves lisas 18 punkti ja 4 lauapalli ning Lauris Blaus 15 punkti ja 8 lauapalli. Linards Jaunzems järgnes 12 punktiga, Edon Maxhuni sai kirja 9 punkti ja 7 korvisöötu ning Märt Rosenthal 9 punkti, 13 lauapalli ja 7 korvisöötu.

Tartu poolelt tõi Hendrik Eelmäe 13 punkti ja 6 lauapalli. Charles Barton kogus 12 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Tomas Balciunase nimele jäi 11 punkti ja 6 lauapalli. Oliver Suurorg lisas 10 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 30. jaanuaril, kui toimumas on kolm Läti klubide vastasseisu: BK Ventspils - VEF Riga, BK Ogre - BK Liepaja ja VALMIERA GLASS/VIA - Latvijas Universitate. Eesti klubidest kohtuvad päev hiljem Tallinna Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadam.