Pärnu Sadam - Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Võidult võidule sammuv Pärnu tahab Kalev/TLÜ ka neljandal korral alistada

24.01.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimub sellel nädalal viis mängu, millest kaks on Eesti ja kolm Läti klubide vahelised vastasseisud. Seoses Rapla meeskonnas tuvastatud koroonaviirusega on edasi lükatud järgmised mängud:

Rakvere Tarvas – BC Kalev/Cramo (27.01.2021)

AVIS UTILITAS Rapla – TALTECH (30.01.2021)

Rakvere Tarvas – Tartu Ülikool Maks & Moorits (30.01.2021)

BC Kalev/Cramo - Rakvere Tarvas
27.01.2021, kell 19:00, Tallinn, Kalevi Spordihall

EDASI LÜKATUD!

Pärnu Sadam - Tartu Ülikool Maks & Moorits
27.01.2021, kell 19:00, Pärnu, Pärnu Spordihall
Ülekanne: Delfi TV

Pärnu on 18 mänguga 15 võitu teeninud ja Tartu 17 mänguga kuus võitu võtnud. Viimati olid mõlemad meeskonnad Tartus vastamisi ja Pärnu sai kindla 91:67 võidu. Külalistele kuulus poolaeg 50:37 ning viimaseks neljandikuks oli eduseis 19-punktiline. Tartul õnnestus veel veidi põnevust tagasi tuua, kuid Pärnu võitis ikkagi ka neljanda veerandaja ja nii kogu mängu 24 punktiga. Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 21 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga. Linards Jaunzems tegi kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga. Tartu poolelt viskas Robin Kivi 19 punkti, sai kätte 3 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Emmanuel Wembi kogus 15 punkti ja 5 lauapalli.

Edon Maxhuni on Pärnu parimana visanud keskmiselt 18,5 punkti ja andnud 4,8 korvisöötu. Linards Jaunzems on võtnud 8,2 lauapalli, Märt Rosenthal teinud 1,7 vaheltlõiget ja Lauris Blaus teinud 1,0 viskeblokeeringut.

Charles Barton on Tartu parimana visanud keskmiselt 13,1 punkti ja andnud 4,8 korvisöötu. Tomas Balciunas on võtnud 7,2 lauapalli, Patrik Peemot ja Jordan Capps teinud võrdselt 2,0 vaheltlõiget ning Sverre Aav teinud 0,2 viskeblokeeringut.

Hooaja esimese omavahelise mängu võitis Pärnu 76:62, teises oli parem Tartu 88:80 ja kolmandas Pärnu 91:67.

Rakvere Tarvas - Tartu Ülikool Maks & Moorits
30.01.2021, kell 17:00, Rakvere, Rakvere Spordihall

AVIS UTILITAS Rapla - TALTECH
30.01.2021, kell 17:00, Rapla, Sadolin Spordihoone

Tallinna Kalev/TLÜ - Pärnu Sadam
31.01.2021, kell 17:00, Tallinn, Sõle Spordikeskus

Kalev/TLÜ on 19 mänguga kolm võitu teeninud. Viimati kohtuti BC Kalev/Cramoga ning leppida tuli valusa 93:99 kaotusega. Tasavägise poolaja lõppedes oli Kalev/TLÜ haaranud 48:46 eduseisu ning otsustava neljandiku alguseks suurenenud vahe viiele punktile. 2.27 enne lõpuvilet oli Kalev/Cramo jaoks kaotusseis endiselt sama suur, kuid Martin Dorbeku kaug- ja Marcus Keene'i lähiviske toel võideldi lisaaeg välja. Seal oli Kalev/Cramo juba selgelt parem, kui tehti alustuseks 8:0 spurt ja võeti kokkuvõttes kuuepunktiline võit. Brandis Raley-Ross kogus Kalev/TLÜ poolelt 26 punkti, 10 lauapalli ja 9 korvisöötu. Karl-Johan Lips tõi samuti 26 punkti ja võttis 6 lauapalli.

Brandis Raley-Ross on Kalev/TLÜ parimana visanud keskmiselt 21,4 punkti ja andnud 5,3 korvisöötu. Samuel Timmins on võtnud 9,5 lauapalli, teinud, 1,5 vaheltlõiget ja 1,8 viskeblokeeringut.

Pärnu on 18 mänguga 16 võitu teeninud. 23. jaanuaril oldi vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga ning kirja saadi kindel 91:67 võit. Pärnule kuulus poolaeg 50:37 ning viimaseks neljandikuks oli eduseis 19-punktiline. Tartul õnnestus veel veidi põnevust tagasi tuua, kuid Pärnu võitis ikkagi ka neljanda veerandaja ja nii kogu mängu 24 punktiga. Edon Maxhuni oli Pärnu resultatiivseim 21 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisööduga. Linards Jaunzems tegi kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga.

27. jaanuaril oli Pärnu taas vastamisi Tartu Ülikool Maks & Mooritsaga ning võeti 87:65 võit.

Omavahelistes mängudes on sellel hooajal Pärnu kolmel korral parem olnud vastavalt 98:92, 74:71 ja 93:55.

Läti klubidest on 30. jaanuaril vastamisi BK Ventspils - VEF Riga, BK Ogre - BK Liepaja ja VALMIERA GLASS/VIA - Latvijas Universitate.