Artjom Parahhovski aitas Nižni-Novgorodi Piiteris võiduni, seeria Zeniidiga on viigis

Ühisliiga president: „Ma ei julgeks finaliste ennustada“

04.05.2015

VTB Ühisliiga veerandfinaalseeriates on peetud kaks kohtumist, va Himki-Saraatovi Avtodor, kus eile peeti alles esimene playoff-mäng.

Vaid ühes paaris on seis viigis 1-1, sest Nižni-Novgorod suutis võõrsil teise mänguga seeria viigistada. Kodus võivad nad nüüd kahe mänguga seeria lõpule viia.

Enne mänge sõna Sergei Kuštšenkole, VTB Ühisliiga presidendile, kes avaldas oma arvamuse peetud veerandfinaalide põhjal ja vaatas ettepoole: „Sel aastal ootab meid väga põnev playoff. Pea üheski paaris ei saa võitjat selgelt ennustada, kui jätta CSKA võibolla kõrvale. Kubanil on Uniksiga tänu Eurocupis juhtunule omad sotid, ka paaris Zeniit-Nižni-Novgorod pole veel miski selge.“

Ta lisas: „Himkil ei saa ka Avtodoriga lihtne olema, see on päris huvitav vastasseis. Playoff on sootuks teistsugune faas ja olukord – siin on vaja tõestada ennast järjekindlalt, mitte üheks õhtuks. Täna ma näiteks ei julge ennustada, kes jõuavad finaali. Vaatame! Meid ootab põnev korvpall!“

N.-Novgorod tabas võõrsil paremini

Nižni-Novgorod oli eile Peterburis Zeniidist parem 84:80 (40:35). Laud, korvisöödud ja pllaikaotused kuulusid küll Zeniidile ent külalismeeskond tabas oluliselt paremini – kahesed NN-ile 51 vs 42 % ning kolmesed 27 vs 19 %.

Artjom Parahhovski tõi NN-ile 14+7, Trey Thompkins 14+9+2, Semjon Antonov 13+9+2, Tarence Kinsey 13+5+3, Taylor Rochestie 13+2+4 ja Jevgeni Baburin 10 p; Zeniidi kasuks tõi Walter Hodge 20+4+4, Jevgeni Valiev 12+7lp, Dejan Borovnjak 10+9+4, Dmitri Kulagin 10 ja Kyle Landru 9 p.

Kolmas mäng peetakse Volga ääres kolmapäeval.

Himki murdis kolmandal veerandil

Himki võitis kodus seeria avamängus Saraatovi Avtodori 99:77 (38:41). Kolmanda veerandi võitis Himki 34:19 ja sellega oli murrang mängu toodud.

Avtodor jäi küll peale lauas 37-29, kuid korvisööte Himkil 26, Saraatovi 17 vastu, pallikaotused Himki poolt vaadates 9-16. Kahepunktivisked Himkile 62 vs 51 %, kolmesed 57 (!) vs 25 %, vv 70 vs 79 %.

Tyrese Rice tõi võitjatele 19+9lp, Petteri Koponen 17p (3p 5/3), Sergei Monja 15, James Augustine 13+6+3; kaotajate poolel Kirilo Fessenko 20+8lp, Travis Peterson 118+11+4 ja Courtney Fortson 16+2+4.

Teine mäng peetakse Moskvas teisipäeval.

Kubani rünnakud olid teravamad

Täna oli Krasnodari Kuban teistkordselt kodus parem Kaasani Uniksist – numbrid 89:75 (57:29). Kolmanda veerandi võitis küll Uniks 29:13, kahandades kaotusseisu 12 punktile, kui viimasel veerandil kontrollis Kuban taas mängu.

Laud ja korvisöödud võrdsed, kahepunktivisked aga Kubanile 49 vs 36 %, kolmesed Uniksile 48 vs 41, kuid vv 88 vs 62 % Kubanile. Krasnodari meeskond tabas joone tagant koguni 32st 28!

Anthony Randolph tõi Kubanile 17+6lp, Krunoslav Simon 14+2+5, Malcolm Delaney 14+2+4, Jevgeni Voronov 14+4+4, Derrick Brown 12+6+5, Nikita Kurbanov 11+7; Sergei Bõkov tõi Uniksile 16+4+9, Curtis Jerrells ja James White lisasid 14+5lp ning Keith Langford 10 silma.

Kolmas kohtumine ses paaris peetakse neljapäeval Kaasanis.

*       *       *

Tänases teises mängus kohtus CSKA teistkordselt Astanaga - kasahhidele kõeti korralik saun 110:60. Mõned arvud: korvisöödud CSKA-le 32-11, 2p 72 vs 42 %, 3p 48 vs 23 %.

Nanco De Volo tõi võitjatele 15+7lp, Manuchar Markoichvili 18p, Saša Kaun 13+6lp, Viktor Hrjapa 12+7+6, Sonny Weems 10+5+3; kaotajate kasuks Pavel Iljin 16 ja Anton Ponomarjov 15 silma.