-Sten Sokk | Foto: Siim Semiskar

Tipphetked: Kalev/Cramo vajas Kalev/TLÜ alistamiseks lisaaega

20.01.2021

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d. Viimased haarasid kiire 11:2 algedu, kuid avaveerand siiski punktiga kaotati. Karl-Johan Lipsu ja Brandis Raley-Rossi eestvedamisel püsis Kalev/TLÜ mängus ja Kalev/Cramo pidi poolajale minema 46:48 kaotusseisus. Külalismeeskond suurendas kolmanda veerandajaga veelgi edumaad ja 2.26 enne lõpuvilet juhiti 87:82. Seejärel tabas aga Martin Dorbek kaug- ja Marcus Keene lähiviske ning viisid nii kohtumise lisaajale, kus Kalev/Cramo pani oma paremuse lõplikult maksma.

BC Kalev/Cramo - Tallinna Kalev/TLÜ 99:93 (23:22, 23:26, 16:9, 25:20, 12:6)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 48% - 47% peale ja lauavõitlus võideti 43:38 (ründelaud 15:11). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 25:24 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 8:3. Pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 8, Kalev/TLÜ-l 13.

Marcus Keene viskas Kalev/Cramo parimana 23 punkti ja andis 5 korvisöötu. Rauno Nurger tegi kaksikduubli 16 punkti ja 11 lauapalliga ning Martin Dorbek kogus 15 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu. Janari Jõesaar järgnes 14 punktiga ning võrdselt 12 silma said kirja Maurice Kemp (võttis veel 10 lauapalli) ja Sten-Timmu Sokk (andis lisaks 8 korvisöötu). Mängust jäid erinevatel põhjustel eemale Kregor Hermet, Devin Thomas ja Chavaughn Lewis.

Brandis Raley-Ross ja Karl-Johan Lips olid Kalev/TLÜ resultatiivseimad 26 punktiga, kellest esimene võttis veel 10 lauapalli ja andis 9 korvisöötu ning viimane võttis 6 lauapalli. Parker Van Dyke tõi 19 punkti ja andis 9 korvisöötu ning Samuel Timminsi nimele jäi 9 punkti ja 10 lauapalli. Mängust jäid eemale Siim-Markus Post ja Edi Sinadinovic.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud reedel, 22. jaanuaril, kui Rakvere Tarvas kohtub AVIS UTILITAS Raplaga, VEF Riga võtab vastu Valmiera Glass/VIA ning BK Ventspils heitleb BK Ogrega.

R 22.10.2021 14:00 Kohtunike komisjon
E 25.10.2021 12:30 Poiste treenerite toimkond
K 27.10.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 27.10.2021 13:30 Naiste korvpalli komisjon
E 08.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
K 10.11.2021 15:00 Juhatuse koosolek
K 17.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon
E 22.11.2021 15:00 Kvaliteedikomisjon