TÄNA: BC Kalev/Cramol võimalus kindlutada pääs finaali

04.05.2015

Esmaspäeval jätkuvad Alexela Korvpalli Meistriliiga poolfinaalid. Kell 19.00 lähevad Saku Suurhallis vastamisi BC Kalev/Cramo ja TYCO Rapla. Võidu korral pikendab Cramo oma playoffi võiduseeria 42 mängule ja jõuaks viiendat aastat järjest finaali. Mängust on otseülekannet võimalik jälgida TV6 ja Delfi TV vahendusel.

Esimeses kahes mängus on oma võimu kindlalt maksma pannud valitsev meistermeeskond. Seeria esimest mängu alustati natukene ärevalt, kaotades avaveerandi 12:20, kuid teise veerandajaga, mille Alar Varraku juhendatav meeskond võitis 31:9, otsustati mängu saatus ära ja teisel poolajal Raplale võimalust ei jäetud. Lõpptulemuseks jäi 78:56.

Teisipäeval Raplas toimunud kolmandas kohtumises ei aidanud Kalevi vastu ka tulihingeline Rapla publik, kelle ees näitas Kalev fenomenaalseet visketabavust (kahesed 50%, kolmesed 52%). Juba pärast esimest veerandaega, mis lõppes Kalevi 35:12 eduseisuga, oli selge mängu võitja ning vahepeal edu 39 punktile kasvatanud Cramo jäi mängu lõpuks peale 33 punktiga, 91:58.

BC Kalev/Cramo mäng on olnud väga ühtlane. Kõik pallurid, kes on platsile saanud, on ka skoori teinud ning tühja kohta pole tekkinud. Esimeses mängus tegi suurepärase esituse Keith Benson (24 punkti, 12 lauapalli), teises mängus hiilgas enim Rain Veideman (24 minutiga 24 punkti ja 6 resultatiivset söötu). Rapla on suuresti lootnud nende kahele korvialusele mängijale, Domagoj Bubalole ja Rait Keerlesele. Hoolimata sellest, et Bubalo mängis esimeses kohtumises pea kolm veerandit nelja veaga, sai horvaat kirja 11 punkti ja 8 lauapalli, teises mängus 14 punkti. Keerles lisas esimeses mängus 12 punkti ja 15 lauapalli, kuid teises mängus tegi kahvatu esituse 7 punkti ja 3 lauapalliga.

BC Kalev/Cramo on terve hooaja mänginud head korvpalli ning VTB liigas saadud kõvad mängud väga tugevate vastaste vastu on teinud meeskonnale ning korvpalluritele väga palju head. Hetkel puudub neil rivistusest Oleksi Petšerov, kes on kindlasti veel lisa ründearsenal Cramo mänguplaanis aga isegi tema puudumisel on Kalev näidanud selget ülevõimu. Kuna VTB liigas ei jõutud playoffidesse, on Kalev/Cramo saanud keskenduda täielikult kodusele liigale. Võitmiseks ei pea nad midagi väga muutma ning senimaani on Alar Varraku „Kalev on TYCO Raplast 20 punktiga parem“ pidanud vett.

TYCO Rapla poole pealt on seerias vähemalt statistika põhjal kasinalt esinenud nende tagamängijad. Mängujuht Rait-Riivo Laane, keda on peamiselt katnud BC Kalev/Cramo ja Eesti koondise üks paremaid kaitsjaid, Gregor Arbet, on mõlemas mängus visanud kõigest 7 punkti. Martin Paasoja ja Janar Soo viskasid esimeses mängus 7 punkti, teises kohtumises vastavalt 6 ja 8. Et TYCO Raplal oleks suurem võimalus Cramole vastu hakata, on neil ilmtingimata vaja suuremat toetust eelpool nimetatud kolmelt mängijalt. Lisaks peavad TYCO Rapla pallurid tabama paremini kolmeseid (esimeses mängus tabas 4 kolmest 22 üritusest, teises mängus 4 kolmepunktiviset 20 üritusest), sest nii kehva tabavusega pole valitseva meistrite vastu väiksematki võimalust.

Mäng algab kell 19:00 Saku Suurhallis ning otseülekande teevad TV6 ja Delfi TV. Vajadusel toimub seeria neljas kohtumine kolmapäeval Raplas.

Teisipäeval jätkavad oma seeriat Rakvere Tarvas ja Tartu Ülikool/Rock. Kui võidab TÜ/Rock, jõuavad nad edasi finaali, kui võidab Tarvas, otsustab seeria saatuse viies mäng.