Salva/Rock I - poiste miniklassi meister

Miniklassi tiitlid Salva/Rock I ja Pärnu LSK-le

03.05.2015

Miniklassi G4S Noorteliiga meistrid selgitati laupäevaste-pühapäevaste mängudega Pärnus. Pealinna tiitleid ei jagunud, poiste kuldmedalid rändasid Tartusse, tüdrukute omad jäid suvepealinna.

Tüdrukute finaali (mida näitas ka Delfi TV) jõudsid Pärnu LSK (tr Katrin Kallit, Riinu Veber) ja Tallinna Kalev (Janika Veinpere-Pillisner, Lolita Gretševa). Kui eile nurisesime Pärnus peetud U19 finaalturniiri kallal, et pole olnud tasavägiseid mänge ja lisaaegu nagu eelmisel nädalavahetusel Tartus, siis tüdrukute finaal seda taas pakkus. Lisaajavõit 46:41 kuulus Pärnu LSK-le.

On ka tublisid vene tüdrukuid

Normaalaeg lõppes 39:39. Edu selles matšis käis käest kätte. Poolaja võitis Pärnu 20:17 ent seejärel oli ees ka Kalev. Lisaajal viskas Pärnu aga seitse Kalevi kahe punkti vastu. Elena Sutt tõi 21+17lp, Katariina Rõngelepp 14+14, Kalevi poolel Valdlena Grubi ja Viktoria Timoštšuk mõlemad 10+5lp.

Pronks kuulus BC Kalev/Cramole (Maia Dorbek), kes alistas Sillamäe Kalevi 41:35 (21:23). Neljas veerand kuulus tallinlannadele 12:3. Maarja Grünmann tõi võitjate kasuks 22+17lp. Poolfinaalis oli Tallinna Kalev võitnud BC kalev/Cramot 47:40 (Timoštšuk 25p – Grünmann 20+11lp).

Viies oli Audentese SK, kuues Tartu Kalev. Finaalturniiri MVP-ks valiti Elena Sutt (all pildil) Pärnust.

Haarav ja heatasemeline finaal

Poiste miniklassi finaali murdsid Salva/Rock I (Olari Narits, Rein Raam, jano Kunts) ja TTÜ KK/SK RIM (Arko Pakkas). Tartlased võitsid poolaja 27:20, ning kogu vaatemängulise ja atraktiivse kohtumise 53:43. Kindlat polnud midagi, enne kui lõpuminut algas. Head taset näitas ka palliakotuste vähene arv – võitjail 7, kaotajail 12.

Jorke Aav tõi Salva/Rocki kasuks 13+6lp, Marten Savva (all pildil) 13 ja Märt Kilgi 7+4+2; tallinlaste poolel Ken-Martti Reinart 22+13lp.

Kolmas koht kuulus pinevas heitluses BC Tarvas/Rakvere SK I-le (Märt Raam, Erkki Leek), kes alistasid Erkmaa KK 42:40. Viies koht kuulus Keila KK-le, kuues Audentese SK-le, seitsmes AmEst Raplale, kaheksas BC Kalev/Fensterile. Finaalturniiri MVP-ks valiti Marten Savva Salva/Rockist.

Kui U14-18 vanuseklasside puhul räägitakse tugevast deja vu tundest, kus kõlavad samad perenimed, mis 90ndate Eesti tippkorvpallis, siis kui vaadata 10-13-aastaseid, siis siin on pilt enam-vähem samasugune. Piisab kui lapata natuke poiste koosseise.

*       *       *

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja pealtvaatajaid, kes saalis aktiivselt kolme päeva jooksul kaasa tegid!