U16: Salva/Rock saavutas võimsa lõpuga karikavõidu

19.12.2014

Veel viimanegi veerand Audentese SK ja Salva/Rocki U16 finaalmängus mängus algas esimese eduseisul 67:63, nii nagu kogu kohtumise kulgu oli läbivalt uinutanud Audentese umbes kümnepunktine eduseis.

Neljandal veerandil muutus kõik lõplikult. Seni karistamatult tegutsenud Kristian Kullamäe ja Marten Maide Audentese poolel nulliti, nad pidid tegema rakseid otsuseid, mis ei õnnestunud, seevastu Salva/Rockil hakkas kogu masinavärk tööle – neid tabas heas mõttes palavik.

Pildil Kristian Kullamäe, kellelt reedel lihtsalt varastati show...! See noormees oli Märt Rosenthalning temast ei leidnud me esimese hooga isegi pilti.

Rocki ootamatu vasaksirge

Viimane veerand Tartule 31:10 ja kogu mäng skooriga 94:79. Audentes lasi ennast uinutada iseenda mõõdukast edust kuni Rock sai kaitse korda ning leidis tee korvialuste vahekäikudeni. Kui enesekindlus saavutatud , oli tartlasi eesotsas Märt Rosenthali ja Ander Peiponeniga juba võimatu pidurdada.

Pärast mängu oli Audentese laagripaik kuidagi nõutu ja hämmelduses: kes need vennad on, kes meile siin 30 punkti kaupa ladusid? Audentes kaotas, sest polnud suuteline kriisiolukorras mänguplaani korrigeerima, õigel hetkel õigeid meetmeid rakendama.

Salva/Rock näitas teisel poolajal kohati suurepärast meeskonnamängu, olles igati Tartu traditsioonide ja Tartu tüdrukute (kaks karikakulda samal päeval) vääriline. Algul pisut igavana näinud mäng muutus lõpus väga nauditavaks etenduseks, tuleb tunnistada.

Peiponen: saime julgust aina juurde

„Me hakkasima tasapisi aina julgemalt mängima. Plaan nägigi ette, et mängime pigem sisse, et püüame sealtkaudu punkte saada – sisse-välja. Alguses see niiväga ei õnnestunud, hiljem toimis hästi. Pärast seda kui Kullamäe ja Maide kinni saime, tõusis ka enesekindlus tuntavalt,“ ütles võiduka meeskonna üks tänaseid parimaid Ander Peiponen, kes ainsana tegutses Tartu poolel stabiilselt hästi kogu kohtumise vältel.

Veel lisas Peiponen, et Audentes lootis ehk kergemat võitu, teades, et Rocki poolel ei saa kaasa teha üks nende liidreid Mathias Tass. „Ju neil polnud ka piisavalt luureinfot, sest Noorteliigas mängime eri alagruppides ning pole veel tänavu omavahel kohtunud. Nüüd, kus kolm karikat on käes, jääb vaid pisut kahetseda, et U14 poisid selle Rakverele kaotasid.“

Lõpus mängu pöörde toonud ja eriliselt hoogu läinud Märt Rosenthal tõi Tartu kasuks 30 punkti, 13lp+3rs+6vl, Peiponen 28+9lp+5vl, Robin Kivi 20+11lp, Egert Kevvai 14p. Audentese poolel: Kristian Kullamäe 25+9lp+6rs, Marten Maide 22p, Mikk Jurkatamm 14p.

N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu