U19 kuld - FINNLOG Pärnust

Pärnu noormehed tulid kindlalt G4S Noorteliiga U19 meistriks

02.05.2015

G4S Noorteliiga kõige vanemate poiste meister selgitati Pärnus, eraldi möödunud nädalal Tartus toimunud kolme vanuseklassi (U14-18) finaalturniirist. Tänases finaalis domineeris Pärnu esindus FINNLOG kindlalt mängu Audentese SK üle, võites lõpuks 87:65.

Ühtlasi oli see Pärnu võistkonnale magusaks revanšiks U18 noormeeste Tartus saadud valusa 61:64 kaotuse eest Audentesele.

Koosseisud olid suuresti samad; Pärnul poolel oli vanematest noormeestest lisaks Mihkel Kirves, Heivo Parrol ja Andres Andrei, Audentesel oli eelmise nädalavahetusega võrreldes juures Silver Jurno ja Maik-Kalev Kotsar. Eeldused olid siis sellised, et Pärnu sai korvialust mõnevõrra tugevamaks, kuid ka AUD sai kaks põhimeest juurde.

Väljakule jäi üks võistkond...

Aga seda, et Pärnu sedavõrd selgelt parem on, ei oleks osanud oodata. Võitnud avaveerandi 23:16, asus Pärnu teisel veerandil juhtima 37:16 ning mänguvanker hakkas tallinlaste jaoks kiiva kiskuma. Poolaja lõpuks oli seis AUD jaoks isegi normaalsem – FINNLOG juhtis "vaid" 48:31.

Teist poolaega alustas Pärnu koguni 23:5 spurdiga ning seis oli 26. minutiks 61:34. Neljandal veerandajal näitas tabloo korraks ka numbreid 76:44 (ehk +32 p), lõpuks fikseeriti niisiis FINNLOGi paremus 87:65.

Pärnu poolt valiti parimaks mängijaks Andres Andrei, Audentesel Maik-Kalev Kotsar. Finaalturniiri MVP-ks osutus samuti Andrei (pildil).

Pärnu võitis laua 43-36, korvisöödud 16-10, pallikaotused 12-18. Kahepunktivisked Pärnule 48 vs 45 %, kolmesed 37 vs 19 %, vv 56 vs 46 %.

Ken Kuber tõi võitjate kasuks 19 p (12/8), Norman Käbin 16+4+9, Mihkel Kirves 13+11lp, Andres Andrei 13+3vl, Sander Viilup 10+5+2; kaotajate poolel Kregor Hermet 20+6lp, Maik-Kalev Kotsar 9+10lp+2rs+6vl, Silver Jurno 7+5lp, Ron-Arnar Pehka 6+3+5.

Pronks kindlalt KK Viimsile

Kolmanda koha mängus võitis KK Viimsi üllatavalt kindlalt T.Soku KK-d – 77:45 (46:27). Viimsil vajadust ennast tõestada kahtlemata oli, sest reedel oli kaotatud AUD-le suurelt.

Tiit Soku KK jättis küllap poolfinaali Pärnuga liiga palju energiat (67:74). Täna neist platsil võidu eest võitlejat polnud. Selle mängu stsenaarium oli liiga lihtne, et pikemalt lahata.

Neljast mängust kolm olid paraku finaalturniiril ühepoolsed. Õnneks pakkusid U14-U18 finaalid Tartus teistsuguseid lahinguid, mängu tagasitulemisi ja lisaaegu ning veelkord lisaaegu.

Viimsi kasuks tõi Karl-Robin Jürjens (pildil) 19+4+3, Karl-Joosep Lüüs 11+19 (8 ründelauda), Alan-Joonatan Rebane 13+9+5+3vl, Sander Raieste 12 p; Soku kooli poolel Kristofer Kurvits 13+6lp ja Marko Meimer 10+12lp.

*       *       *

Finaalide nädalavahetus Pärnus jätkub miniklassi otsustavate heitlustega pühapäeval.