Robert Valge: poolfinaalis 31 silma

G4S Noorteliiga U19 poiste finaalis FINNLOG-Audentese SK (Delfi TV)

01.05.2015

G4S Noorteliiga suur lõppvaatus toimub homme Pärnus, kus selgub meister kõige vanemate poiste - U19 konkurentsis. Finaali jõudis selge paremusega Audentese SK ning pärast tasavägist ning vaatemängulist poolfinaali FINNLOG Pärnust.

Tänaseid finaale saab jälgida ka Delfi TV vahendusel.

Esimeses poolfinaalis mängis Audentese SK kassi-hiire mängu KK Viimsiga. Poolaeg punasärkidele 40:29, kolmandal veerandil kasvatas AUD edu kahekümnele punktile.

31. minutil tekkis Viimsil teatav lootus (45:60), kuid Maik-Kalev Kotsar ja Silver Jurno tegid kumbki paar korvi ning rong oligi Viimsi jaoks läinud. Selge võit 81:52 viis Audentese SK finaali. Ootama vastast favoriit FINNLOGi ja T.Soku KK paarist.

Audentes domineeris lauas 52-38, korvisöödud 11-7, pallikaotused 13-23. Kahepunktivisked 48 vs 45 AUD-le, kolmesed 17 vs 10 %, vv 70 vs 59 %.

Silver Jurnolt võitjaile 21+12lp, Kregor Hermetilt 18+11, Maik-Kalev Kotsar lisas 14+9+2+5vl (8/7), Ron-Arnar Pehka 10+2rs+3vl. Kaotajate poolel: Sander Raieste 16+9lp (12/6), Karl-Robin Jürjens 11+7+3, Arles-Egert Lelle 9+9+2.

Pärnu oli lõpus kindlam

FINNLOG oli poolajaks ees 41:35 ning juhtis kolmandal veerandil 53:42. 31. minutil oli pärnakate edu veel pärast Andres Andrei korvi 58:50, kuid seejärel hakkasid tallinlased lähemale nihkuma. Kristofer Kurvitsa ja Hendrik Heinla kaugvisked viisid Soku KK 34. minuti alguseks ette 59:58, sealt edasi jätkus punkt-punkti heitlus.

2.23 enne lõppu oli FINNLOG peal 66:65, pool minutit hiljem tabas Ken Kuber kolmese (69:65), 1.18 enne lõppu kahandas Kurvits Pärnu edu 69:67-le. Soku KK rünnak aga luhtus, Pärnu realiseeris läbi Mihkel Kirvese käte kaks punkti - 57 sekundit jäi ning FINNLOG ees 71:67.

Kogenum Pärnu esindus võitu käest ei lasknud. Norman Käbin tabas mõlemad vabavisked ning lõpuks oli FINNLOG ees 74:67. Suurepärane vaatemäng ja elamus poolfinaalist, vastased väärisid teineteist. Nii on laupäeval oodata põnevat finaali FINNLOGi ja Audentese SK vahel.

FINNLOG võitis laua 42-35, korvisöödud 12-10, pallikaotused 19-20. Kahepunktivisked Soku KK kasuks 48 vs 46 %, kolmesed 26 vs 24 % Pärnule, vv 75 vs 56 % Pärnule.

Võitjate kasuks tõi Robert Valge 31+9lp (22/13), Norman Käbin sai kirja 16+4+8+6vl, kuid samas ka 9 pk, Mihkel Kirves lisas 9+9lp, Ken Kuber 8+4+2, Sander Viilup 6+6lp. Kaotajate kasuks tõi Marko Meimer 19+7lp (14/7), Kristofer Kurvits 15+6+3, Sebastian Einroos 7+4+2, viie veaga lõpus pingile langenud Hendrik Heinla 7+6+4, Lauri-Markus Lindman 7+3lp.

*       *       *

Põhiturniiri võitis Mait Käbini juhendatav FINNLOG. Hooaja jooksul sai Pärnu kaks kaotust: võõrsil KK Viimsilt 76:84 ja kodus Rapla KK-lt 73:87. Rapla lõpetaski vahegrupi teisena. Audentese SK, T.Soku KK ja Salva/Rock I jagasid kuue võidu ja kaotusega teist kuni viiendat kohta.