Martin Paasoja. Foto: Hendrik Osula.

Tühjade tribüünide eest mänginud Eesti kaotas EM-valiksarjas Venemale

28.11.2020

Eesti meeste korvpallikoondis pidi 2022. aasta EM-valiksarjas vastu võtma valusa kaotuse, kui kodusaalis tuli alla vanduda Venemaa koondisele 56:84 (14:18, 13:23, 15:23, 14:22).

Eesti alustas rabedalt ja jäi pooleteise minutlise mängu järel 0:10 kaotusseisu. Kristjan Kitsingu tabavad kaugvisked ja kapten Rain Veidemani teravus tõid väljakuperemehed aga mängu tagasi, esimesele hingetõmbepausile mindi Venemaa 18:14 juhtimisel. Teisel mänguperioodil näitas paremat mängurütmi Venemaa, rebides Andrei Vorontsevitši vedamisel poolajaks ette 41:27. Venemaa tabas esimesel poolajal koguni 10 kaugviset, Eesti seevastu oli kaare tagant hädas, tabades 11-st kolmese üritusest vaid kolm.

Teine poolaeg algas samuti Venemaa kontrolli all – Baburini viies tabav kolmene tegi veidi rohkem kui 3 minutit pärast teise poolaja algust seisuks 31:54. Otsustavale neljandikule mindi vastu seisul 46:62. Viimane veerandaeg mängupilti suurt muutust ei toonud ja kohtumine lõppes Eesti 56:84 kaotusega.

Visketabavus oli Venemaal 44% (kahesed 7/23, kolmesed 19/36!! ja vabavisked 13/15) Eesti 36,5% (kahesed 14/30, kolmesed 5/22, vabavisked 13/19) vastu. Lauapalle võttis Eesti 34 Venemaa 37 vastu. Tulemuslikke sööte jagasid väljakuperemehed 12 ja külalised 19.

Eesti koondise parimana tõi Janari Jõesaar 11 silma,  kapten Rain Veideman lisas 10 punkti, 4 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. 7 silma lisas Rauno Nurger ja võrdselt 6 punkti tõid Martin Paasoja, Kristjan Kitsing ja Kregor Hermet.

Venemaa poolelt viskas enim punkte Jevgeni Baburin, kelle arvele kogunes 19 silma. Talle järgnesid Andrei Vorontsevitš 15 ja Ivan Strebkov 12 punktiga. 10 punkti viskas Mihhail Kulagin.

Järgmine EM-valikmäng peaks Eesti koondisel ees seisma esmaspäeval Põhja-Makedoonia vastu, kuid täit kindlust mängu toimumise osa veel ei ole, sest täna toimuma pidanud Itaalia ja Põhja-Makedoonia kohtumine jäeti kolme makedoonlase positiivse koroonaproovi tõttu ära.