-Edvard Trumm | Foto: Siim Semiskar

Teises liigas jätkasid edukalt Jõgeva ja KK Hito

17.10.2020

Saku II liigas pandi reede õhtul pall mängu Kuremaal ja Parksepas. Kui esimeses mängus jäi võit koduseinte tuge nautinud Jõgeva VSK/Tartu Ülikoolile, siis Võrumaal peetud mängust väljus võidukalt külla sõitnud KK HITO/BC Karjamaa.

Jõgeva VSK/Tartu Ülikool – Reinar Halliku Korvpallikool/Iisaku Gümnaasium 81:70 (25:8, 24:30, 9:13, 23:19)

Priit Vene juhendatav Jõgeva VSK/Tartu Ülikool sai stardipakkudelt paremini minema, võites avaveerandaja koguni 25:8. Reinar Halliku tiim mängis kolmanda perioodi keskpaigaks vahe tasa, jõudes vaid kahe punkti kaugusele (51:49), kuid rohkemaks meestel enam jaksu ei olnud.

Kahe kaotuse kõrvale numbritega 81:70 hooaja esimese võidu võtnud Jõgeva VSK/Tartu Ülikooli (2-1) parimana kanti Kris Urviku kontosse 16 punkti, 16 lauapalli ja 6 tulemuslikku söötu. 21 punktiga oli üleplatsimees Sten Lillemägi.

Võiduta jätkava Reinar Halliku Korvpallikooli/Iisaku Gümnaasiumi (0-2) parim skooritegija oli ameeriklane Malik D’Anfernee Pugh 20 punktiga, vanameister Reinar Hallik sai kirja 10 punkti (kaugvisked vaid 1/7 ehk 14,3%), 11 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Võrumaa – KK HITO/BC Karjamaa 76:83 (21:11, 20:21, 17:25, 18:26)

Kuigi kodumeeskonnal õnnestus poolajaks kätte võidelda 41:32 eduseis, siis kolmanda veerandaja jooksul mänguskoor võrdsustus ning algas tuline punkt-punkti heitlus, kust väljus sel korral võidukalt lõpus kindlamat kätt näidanud KK HITO/BC Karjamaa seisuga 83:76.

KK HITO/BC Karjamaa (2-0) parimana viskas viimasel kahel minutil 9 silma toonud Aivar Grüning 24 punkti, millele lisas ka 12 lauapalli. Edvard Trumm lisas võimsa kaksikduubli – 17 punkti ja 15 lauapalli. Margo Tali arvele kogunes 12 punkti ja 5 lauapalli.

Lauavõitluse koguni 37:58 kaotanud, kuid palli oluliselt rohkem vahelt lõiganud (18:6) Võrumaa (2-2) eest säras Kaidar Taal 14 punkti, 6 lauapalli, 10 korvisöödu ja 6 vaheltlõikega. Fredi Parker toetas omasid 24 silma ja 10 lauapalliga ning Martin Kulbergi nime järele kanti protokolli 19 punkti, 4 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 6 vaheltlõiget.