-Kaspar Treier | Foto: EKL

Eestlaste nädalavahetus välismaal: Treier hiilgas Itaalias, Vene skooris Hispaanias kaugelt

12.10.2020

Möödunud nädalavahetusel olid Euroopa korvpalliväljakutel taas tegevuses paljud Eesti koondislased, kui meie mehed tegid ilusaid esitusi nii Itaalia kui Hispaania kõrgliigades ning olid resultatiivsed ka Saksamaal peetud hooajaeelsetes kontrollmängudes.

Itaalia korvpalli kõrgliigas teenis Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo pühapäeval suure võidu, kui võõral väljakul alistati 92:72 (21:10, 23:13, 18:21, 30:28) Rooma Virtuse meeskond. Vahetusest sekkunud Kaspar Treier teenis 27 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 15 (vabavisked 2/2, kahesed 2/3, kolmesed 3/6) punkti. Lisaks võttis ta 7 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga.

Henri Drelli koduklubi Pesaro Victoria Libertas oli pühapäeval võõrsil vastamisi Veneetsia Umana Reyer võistkonnaga, kelle üle saadi kindel 90:72 (19:23, 22:15, 23:17, 26:17) võit. 13 minutit mänguaega teeninud Henri Drell viskas Pesaro eest 5 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 2/3, kolmesed 0/1). Veel andis ta ühe korvisöödu ja tegi 3 isiklikku viga.

Hispaania meistriliigas palliv Siim-Sander Vene ja Fuenlabrada on käimasoleval hooajal endiselt ilma võiduta, sest võõrsil peetud kohtumises tuli alla vanduda Tenerifele 87:91 (16:15, 18:29, 19:17, 34:30). Algviisikus mängu alustanud Eesti koondise kapten viskas 25 minutiga 17 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 5/9), millega oli oma meeskonna paremuselt teine skoorija. Lisaks võttis 29-aastane Vene viis lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget ja neli isiklikku viga.

Sander Raieste ja Baskonia said Hispaania meistriliigas valusa kaotuse, kui viimaste sekundite heitluses tuli tunnistada Burgose 89:91 (16:23, 22:25, 31:18, 20:25) paremust. Nagu tavaks saanud, alustas Raieste mängu algviisikus ja viskas pea 6 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), võttis ühe lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Janari Jõesaar ja Manresa teenisid kahe võidu kõrvale kolmanda kaotuse, kui koduväljakul peetud tasavägises kohtumises jäädi alla Andorra Morabancile numbritega 64:69 (14:20, 18:9, 16:17, 16:23). Seni vaid kolmandas mängudevoorus korralikud minutid saanud 26-aastane Jõesaar väljakule ei pääsenud ja pidi ainsa mängijana oma võistkonnast toimuvat pingilt jälgima.

Hooajaeelseid kontrollmänge pidav Martin Paasoja ja Real Valladolid alistasid võõral väljakul samuti Hispaania esiliigas palliva Caceresi kindlalt 93:73 (18:10, 21:18, 23:23, 34:19). Algviisikus mängu sekkunud 191 cm pikkune Paasoja tõi koduklubile pea 18 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/2) ja oli sellega meeskonna paremuselt teine punktitooja. Lisaks võttis 27-aastane hiidlane ühe lauapalli, jagas neli tulemuslikku söötu, tegi kolm vaheltlõiget, neli pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Leedu korvpalli kõrgliigas võõrustas Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas laupäeval Šiauliai meeskonda, kelle üle võeti suur 107:80 (28:19, 29:24, 28:20, 22:17) võit. Pärast mitut mängu algviisikust välja jäänud Kristjan Kitsing sai 20,3 minutit mänguaega ja viskas 11 punkti (vabavisked 3/3, kahesed 1/1, kolmesed 2/4). Veel võttis ta 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 2 vaheltlõiget, kaotas kahel korral palli ja tegi ühe isikliku vea.

Maik-Kalev Kotsari ja Rain Veidemani koduklubid pidasid laupäeval hooajaeelseid sõprusmänge, kus Eesti korvpallurid tegid häid esitusi. Kotsari koduklubi Hamburgi Towers jätkas hooajaeelset ettevalmistust edukalt, kui võõral väljakul alistati eelmise hooaja poolfinalist Oldenburgi EWE Baskets tulemusega 100:90. Kotsar panustas võitu 16 silma, olles koos Jordan Swingiga oma meeskonna paremuselt teine punktitooja. Saksamaa esiliiga hooajaks valmistuv Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves pidas eile oma viimase hooajaeelse kontrollkohtumise, alistades kodusaalis 633 pealtvaataja ees astme võrra madalamal mängiva Itzehoe Eaglesi numbritega 98:77. Taaskord resultatiivse etteaste teinud Veideman oli 21 punktiga võitjate parim.