Brandis Raley-Ross. Foto: Siim Semiskar.

Paf Superkarikas | Raley-Rossi viskekontsert vedas Kalev/TLÜ poolfinaali

06.10.2020

Paf Superkarika turniiril selgus teisipäeval esimene poolfinalist, kui Tallinna Kalev/TLÜ alistas Brandis Raley-Rossi viskekontserdi toel korduskohtumises AVIS UTILITAS Rapla meeskonna 90:79 ja pääses kahe mängu kokkuvõttes edasi 12-punktilise paremusega.

Selle paari esimese kohtumise oli võitnud Kalev Brandis Raley-Rossi 15 sekundit enne lõpuvilet tabatud viskest 76:75.

Täna valitsesid kalevlased mängu avaminutitest peale ning võitsid avaveerandi 25:20, poolaja 54:49 ja juhtisid kolmanda perioodi järel 72:67. Otsustav vahespurt tehti lõpuveerandi keskel, kui edu kasvati 13-punktiliseks.

Suurepärase mängu tegi Raley-Ross, kes viskas koguni 42 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis kuus resultatiivset söötu. Mehe efektiivsusnäitaja oli koguni 60. Ameeriklane tabas 8-st kaugviskest 5, 12-st kahepunktiviskest 7 ja kõik 13 vabaviset.

Kalevi parim oli Fahro Alihodzic, kes tõi 25 punkti ja hankis 9 lauapalli.

Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp jagas pärast mängu muljeid Delfi vahendusel. ”Midagi kindlat siin ei olnud. Raplal olid omad võimalused, aga meil õnnestus. Siin oli õnnefaktor kindlasti sees. (Kent-Kaarel) Vene näol saime Rapla uue pika enam-vähem kontrolli alla, esimene poolaeg oli väga-väga raske. Mul on hea meel, et meie meeskond oli tänaseks kohtumiseks valmis. See oli näha nende kehakeelest, et taheti võita. See oli meie jaoks väike finaal.”

Brandis Raley-Rossi ulmeline mäng peatreenerit ei üllatanud: ”Mäletame Rossi varasematest aegades, ta on sellisteks mängudeks täiesti võimeline.”

”Kes seda teab? Kindlasti kaugele, edasi ja edasi,” muheles silmnähtavalt rahulolev Müürsepp Kalevi edasise karikateekonna osas.

Poolfinaalis tuleb Kalev/TLÜ-l vastamisi minna BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli paari võitjaga.