U14 Balti matš: poisid avasid võiduarve, tüdrukud teenisid napi kaotuse

29.08.2020

Riias jätkus täna U14 vanuseklassi Balti matš, kus Eesti noormeeste koondis võitis Läti "Punase" meeskonna numbritega 67:58. Tütarlapsed jäid tasavägises mängus lõpuks alla numbritega 51:53.

Martin Rausbergi juhendatav Eesti U14 noormeeste koondis haaras pärast viigiseisuga lõppenud avaveerandit poolajaks kaheksapunktilise eduseisu (38:30). Kolmanda veerandi lõpuks suudeti eduseisu veelgi kasvatada ja otsustavale mänguperioodile mindi eestlaste 58:44 juhtimisel. Lätlased tegid aga neljanda mänguperioodi alguses võimsa 9:0 vahespurdi ja tulid mängu tagasi. Meie poisid suutsid aga eduseisu turvalisena hoida ja teenisid turniiri esimese võidu.

Karl Ristna kerkis 18 punktiga Eesti suurimaks korvikütiks, Kermo Sepiku arvele jäi 11 silma ning Renee Raiste lisas 9 punkti ja 9 lauapalli. Lõunanaabrite parim oli 11 punktiga Karlis Vavers.

Tüdrukute U14 koondis näitas samuti head mängu - poolajaks oldi Läti vastu ees 25:22, otsustavale neljandikule mindi lõunanaabrite korvilises eduseisus, 36:34. Kohtumine kulges kuni viimaste sekunditeni väga tasavägiselt. Seisult 51:51 tabasid vastased kaks vabaviset ja eestlannadel jäi viimaseks rünnakuks aega 23 sekundit. Kahjuks ei suudetud selle aja jooksul viskele jõuda napp kaotus oli tõsiasi.

Eesti parimaks kerkis 18 punktiga Polina Bodolevskaja, Kätlin Kanguri arvele jäi 16 punkti, 10 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 7 vaheltlõiget. Elizabete Šmite ja Darta Malniece vastasid Läti poolelt võrdselt 11 punktiga.

Balti matši viimasel päeval lähevad Eesti koondised vastamisi Leedu eakaaslastega. Tüdrukute mäng algab homme kell 11:00 ja poisid panevad palli mängu kell 13:15.