U18: Pärnu kordas mullust võitu

20.12.2014

Noormeeste U18 karikavõit rändas teist aastat järjest Pärnusse. Enamuse mänguajast vedas Audentes (nagu ka eile U16 finaalis), kuid Norman Käbini (pildil) tähtsate korvide toel libises Pärnu lõpus napilt, kuid kindlalt mööda.

Algas kohtumine üpris kummaliselt: Pärnu läks Indrek Valge korvidest juhtima 10:4, kuid jäi peagi taha 12:21. Kuid edasi läks tuliseks võitluseks, tekkisid põnevad võitluspaarid ning seis hakkas tasakaalustuma.

Audentes teadis täna, et poole teraga ei tule täna midagi ning püüdis mängida meeskondlikult. Kohati võibolla isegi liiga meeskondlikult, sest vastased võtsid vajadusel ette otsustavaid individuaalseid lahendusi, mis tõid lõppkokkuvõttes ka edu.

Mis veel sai otsustavaks? Kui Valge kippus lõpupoole väsima - eks ta võttis ju ka palju ette, tulid tähtsad punktid Käbinilt, samuti Ken Kuberilt. Audentesel kukkus juba 30. minutil viie veaga välja Karl Suurorg, mõni minut enne lõppu mehiselt tegutsenud Taavi Jurkatamm. Hästi tabanud Kregor Hermetini pall lõppoole enam ei jõudnud...

Lõpuvise jäi valesse kohta

Viimast minutit alustati pärast Valge kaht tabavat vabaviset Pärnu 69:68 eduseisus. Nagu hiljem selgus, keegi mängust enam korvi ei saanudki. Kaks korda eksis Audentese rünnakul muidu hästi võidelnud Karl-Kristjan Soidla, ka Pärnu ei saanud oma esimesel rünnakul korvi, teise lõpetuseks tõi Kuber vabavisetest ühe silma juurde.

Jäi 2,6 sekundit ja Audentese pall audist mängu. Sööt tabas Silver Suurorgu, keda kattis kaks pärnakat (kõrval oli kaasmängija vaba - sic!), Norman Käbin sai kirja suisa blokeeritud viske. 70:68 Pärnule. Põnev etendus.

Meelis Songe, Audentese peatreener: "Oli kahe täiesti võrdse meeskonna mäng. Kord olid nemad paariga ees, siis meie. Läks täna nii. Mida välja tuua? Tegime kaheksa pallikaotust rohkem, no see oli kurjast. Lõpus nägi plaan ette kaks varianti - teine, mida ei juhtunud oli audist sööt Kullamäele, aga tema võeti kinni. Suurorg oleks võinud kõrvale vaadata, aga pole mõtet mõelda, mis oleks võinud olla. Läks nii, suurt draamat ei tahaks näha selles."

Audentese SK: Kregor Hermet 18+12lp+3rs (2p 7/7), Kristian Kullamäe 15+6+2 (10/6), Taavi Jurkatamm 11+8lp.

KK Pärnu: Norman Käbin 23+11+3rs+5vl, Robert Valge 20+13lp (27/7), Ken Kuber 13+5lp, 40 minutit tööaega saanud Sander Viilup 10+5+4+3vl.